NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Juniori potvrdili dobru formu

PREGLED REZULTATA MLAĐIH KATEGORIJA NK OSIJEK

Juniori potvrdili dobru formu

03.05.2017.

Protekli je tjedan donio niz zanimljivih prvenstvenih susreta, kao i nastupa na jakim međunarodnim turnirima.

Nakon pobjede nad  Dinamom,  Juniori Osijeka upisali su nove bodove u susretu 20. kola Prve HNL  za mladež. Izabranici  Igora Budiše  svladali su  Split  1-0 , a strijelac jedinog pogotka bio je Salapić.

Pioniri  i  Kadeti su proteklog tjedna odigrali po dva susreta. U zaostalom dvoboju protiv  Istre, učenici Stjepana Vranješa pobijedili su 1-0 (Ivandić) , a istim rezultatom (Dubravac) pun pogodak su ostvarili i Kadeti pod vodstvom Tomislava Steinbrucknera. U nedjelju su  nam, pak, obje ove momčadi gostovale u  Rijeci. Pioniri  su tijesno poraženi 1-0, dok su poraz upisali i Kadeti  rezultatom 3-2 (Stupar, Šikić).

Nikšićevi učenici slavili na Olimpiji

U Prvoj KLM naši su Mlađi Pioniri bili uspješni na gostovanju kod Slavonije u Požegi koju su dobili 1-0 (Vrbanac), dok su Pioniri II poraženi 3-1 (Piperković) od svojih požeških vršnjaka. Na osječkoj Olimpiji  održan je Memorijalni turnir  „Marko Svrtan“  na kojem su nastupali naši  Mlađi Pioniri. U konkurenciji šesnaest momčadi, igrači pod vodstvom Vedrana Nikšića pokazali su najviše i na kraju zasluženo osvojili pobjednički trofej. Nakon remija s Neretvom, redom su pobjeđivali Čepin 6:0, Grafičar 3:0 i Đakovo Croatiju na „penale“ (5:4). Potom su u polufinalu na jedanaesterce svladali Sarajevo (4:3, nakon 0:0) te u finalu vinkovačku Cibaliju s 1-0 (Dorić).

Mlađim pionirima II drugo mjesto 

Mlađi Pioniri II osvojili su drugo mjesto na međunarodnom turniru u Makarskoj.  Pod vodstvom Ante Bekavca uspješno su preskočili sve prepreke na putu do finala i redali pobjede nad Rudarom 5-0 (Damjanović 2, Herceg, Pavličić, Trbojević), NŠ Joso Bego 4-0 (Pavličić 2, Budiša, Mažar), Zametom 1-0 (Pavličić), Vodicama 4-0 (Mažar 2, Pavličić i Trbojević) i Elektronom na jedanaesterce (bilo je prethodno 0-0). U završnom su dvoboju poraženi od  Hajduka 0-1. Na istom je turniru nastupala i momčad Pionira III (vodio ih je Zdenko Glumac u odsutnosti kolege Tihomira Rudeža) koja je s istovjetnih 1-0 svladala Mogren (strijelac Gradinac), Zmaj (Gradinac) i Sveti Mihovil (Tankosić), da bi potom istim rezultatom izgubila od suparnika iz Prištine. 

Pet pobjeda Početnika II u Sesvetama

Početnici II sudjelovali su na jakom međunarodnom „Bubamara kupu“ na terenima NK Sesvete. Tamo su u sedam susreta upisali pet pobjeda. Protiv NŠ Breza bilo je 5:0 (Begović 2, Grgić, Jerković i Tomić), s Lokomotivom 1:0 (Majdenić), Sesvetama 0:3, Zenitom Bjeljina 5:1 (Grgić i Majdenić po 2, Barić), NŠ Pandev 3:0 (Barić, Grgić, Majdenić), novosadskom Vojvodinom 2:2 (Grgić, Majdenić) i Ponikvama 3:0 (Grgić 2, Rupčić)

Prijateljske susrete odigrali su  Predpočetnici 2008  i  Predpočetnici 2009. Stariji su remizirali 2:2  (Gagulić, Ižaković) s Jedinstvom iz Donjeg Miholjca, dok su  mlađi porazili  Bedem s 3-1 (Sabo 2, Kurtović) i Tomislav iz Livane s uvjerljivih 10-1 (Sabo 4, Kurtović 3, Matkić 2, Posavec).

REZULTATI PRVENSTVENIH UTAKMICA

Juniori – Split 1:0
Kadeti - Istra 1:0
Pioniri - Istra 1:0
Rijeka - Kadeti 3:2
Rijeka - Pioniri 1:0
Slavonija - Pioniri II 3:1
Slavonija - Mlađi pioniri 1:0

TURNIR MARKO SVRTAN

Mlađi Pioniri - Neretva 0:0
Mlađi Pioniri - Čepin 6:0
Mlađi Pioniri  - Grafičar 3:0
Mlađi Pioniri  - Đakovo Croatia 0:0 (5:4)
Mlađi Pioniri  - Sarajevo 0:0 (4:3)
Mlađi Pioniri - Cibalia 1:0

TURNIR MAKARSKA

Pioniri III - Mogren 1:0
Pioniri III  - Zmaj 1:0
Pioniri III  - Sv. Mihovil 1:0
Pioniri III  - Korriku Priština  0:1
Mlađi Pioniri II - Rudar 5:0
Mlađi Pioniri II  - NŠ Joso Bego 4:0
Mlađi Pioniri II  - Zamet 1:0
Mlađi Pioniri II  - Vodice 4:0
Mlađi Pioniri - Elektron 0:0 (5:4)
Mlađi Pioniri II - Hajduk 0:1

TURNIR BUBAMARA KUP

Početnici II - NŠ Breza 5:0
Početnici II  - Lokomotiva 1:0
Početnici II  - Sesvete 0:3
Početnici II  - Zenit (Bijeljina) 5:1
Početnici II - NŠ Pandev 3:0
Početnici II - Vojvodina 2:2
Početnici II - Ponikve 3:0

 

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 28.07.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti