Bijelo-plavi danas na Gradskom vrtu od 15 sati igraju protiv GNK Dinama. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - DINAMO  0:2

90' + 3 susret je završio, Dinamo nosi sva tri boda iz Osijeka. Pozdravljavamo vas do sljedeće utakmice u Gradskom vrtu, a to će biti već u srijedu, kada na našem stadionu gostuje Slaven Belupo u okviru četvrt-završnice Kupa Hrvatske.

90' Soudani je pokušao "škaricama", bilo je to efektno, ali ne i učinkovito.

89' Fiolić je ušao umjesto Fernandesa.

86' Dinamo je pred pobjedom u Gradskom vrtu jer teško Osječani mogu pritisnuti protivnika s igračem manje...

82' Soudani je zaprijetio glavom, lopta je završila iznad grede.

81' vrlo dobri Ćorić je svoje mjesto na terenu prepustio Mori.

79' zbog prigovora je požutio Lesjak.

78' izravan crveni karton dobio je Boban koji je oštrije startao na Šituma na sredini terena. Sudac Matoc odmah mu je pokazao put u svlačionicu.

77' posljednja zamjena u osječkim redovima. Na klupu je otišao Matas, ušao je Pušić.

76' žuti karton dobio je Pivarić.

70' Matas je dobro primio loptu na prsa, potom još bolje pucao, a Livaković iz gornjeg lijevog kuta izbacio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta, Perošević je pucao glavom i pogodio vanjski dio mreže.

68' Zekić još jednom mijenja. S terena je povukao Lopu i ubacio Grgića.

61' izmjena u momčadi Osijeka - Vojnovića više nema u igri, ušao je Lesjak.

57' Pivarić je dobro pucao sa 18 metara, Mikulić lijepom paradom izbacio loptu u korner.

55' Dinamo sada ima sigurno vodstvo, na Osječanima je da pokušaju barem smanjiti rezultat i učiniti utakmicu neizvjesnijom.

48' Matas nije uspio centrirati u opasnom osječkom napadu, uslijedila je brza kontra gostiju, Henriquez je lijepo asistirao Soudaniju koji je sam pred Mikulićem, a on takve prigode ne propušta.

48' 0:2 - SOUDANI

46' počelo je drugo poluvrijeme i to bez izmjena na obje strane. Susret prati 3.902 gledatelja.

45' +1 Ćorić je uputio udarac s više od 20 metara, činilo se da će to osječki vratar sigurno obraniti, no lopta mu je prošla kroz noge i završila u mreži tako da Dinamo odlazi na odmor s minimalnom prednošću.

0:1 - ĆORIĆ

45' Fernandes posljednji pokušava u prvom dijelu, nije ni to išlo u okvir vratiju.

44' Jonas puca s dvadesetak metara, Mikulić je na mjestu.

39' nakon ubačaja Barišića s lijevog boka, na loptu je krenuo Perošević, a Matoc procijenio da je pritom faulirao istrčalog Livakovića...

37' udarac Bobana iz daljine, nije to bilo opasno po Livakovića.

33' Gojak je bio u situaciji iz koje je mogao opasnije zaprijetiti, srećom pa taj njegov pokušaj nije bio precizan.

31' Ćorić puca s dvadesetak metara, lopta se od Vojnovića odbija u korner.

30' vrlo dinamičnih i uzbudljivih pola sata utakmice u Gradskom vrtu iako još nema pogodaka.

27' Fernandes je uspio pobjeći Barišiću, snažno je pucao iskosa s desne strane, no Mikulić je i danas u sjajnoj formi!

26' iz daljine je pucao Gojak, lopta je završila pokraj desne vratnice.

24' prva izmjena i to u zagrebačkom sastavu. Ozlijedio se B. Knežević, pa je Petev na teren poslao Henriqueza.

18' prigoda za Dinamo. Ćorić je ubacio iz prekida, Fernandes došao do lopte, međutim, njegov pokušaj sa 8-9 metara gostima nije donio vodsto. Mikulić je i ovaj puta bio na mjestu.

14' Dinamov je Knežević pucao sa 18 metara, bilo je to snažno, ne i u okvir osječkih vratiju.

12' Gojak je prošao po lijevoj strani, uslijedio je centaršut u sredinu, nakon što je Barać nakratko izbio loptu glavom ona dolazi do Soudanija koji puca iz voleja, ali nije to bili precizno.

9' Soudani je sada u sličnoj situaciji, nakratko je ostao bez Škorićeve pratnje, uputio je prizemnu loptu u peterac, no Mikulić je i ovaj puta bio vrlo siguran.

7' Soudani je dugom loptom proigrao Ćorića koji je iskosa s lijeve strane došao u poziciju za udarac. Gađao je bliži vratarev kut, a Mikulić je loptu skrenuo u korner.

5' prva prigoda i to za domaćina. Perošević je s desne strane ušao u šesnaesterac, Dinamovi su nogometaši izbacili loptu do ruba kaznenog prostora, na nju je iz punog trka "naletio" Lukić i zamalo prebacio gredu.

4' glavni sudac je M. Matoc (Zaprešić), a njegovi su pomoćnici J. Crnčić (Vrbovec) i D. Kožarec (Domaslovec).

2' evo i sastava Dinama: Livaković, Šitum, Sigali, Benković, Pivarić, Jonas, B. Knežević, Gojak, Ćorić, Soudani i Fernandes. U pričuvi su: Šemper, Henriquez, Hodžić, Schildenfeld, Moro, Fiolić i Sosa.

1' lopta je krenula s centra, a Osječani igraju u sastavu: Mikulić, Matas, Škorić, Barać, Barišić, Lukić, Vojnović, Knežević, Lopa, Perošević i Boban. Na klupi su: Malenica, Arsenić, Lesjak, Pušić, Grgić, Lulić i Petrovikj.

Očekujemo početak derbija između Osijeka i aktualnog prvaka, zagrebačkog Dinama.