Bijelo-plavi danas od 20:45h igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Europske lige protiv Rangers FC. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

RANGERS - OSIJEK 1:1

Osječani su završili svoj europski put jer im je za prolaz trebao još jedan pogodak. Šteta što je puno toga propušteno u Gradskom vrtu, prije tjedan dana... Sve vas pozdravljamo iz Glasgowa!

90' + 4 završena je utakmica. Osijek je uspio postići pogodak, no jedan je i primio, pa dalje idu Škoti.

90' + 3 žuti karton za Hentyja.

90' + 2 posljednja zamjena kod Rangersa. Izlazi Ejaria, a ulazi Midldleton.

90 + 1 Windas je pucao, nije pogodio okvir vratiju.

89' Osijek je izjednačio! Štrkalj je prebacio loptu na lijevu stranu, domaćini pokušavaju izbiti, međutim, ona dolazi do Barišića koji puca iz punog trka i pogađa mrežu.

89' GOOOOL 1:1 - BARIŠIĆ

89' pucao je Mudražija, učinio je to vrlo dobro, a McGregor još bolje obranio!

84' ušao je Windass umjesto Candeiasa.

84' snažno je iz punog trka pucao Tavernier, lopta je prohujala pokraj desne vratnice.

83' požutio je Grgić.

80' posljednja zamjena kod Osijeka. Izlazi Mioč, na terenu je Pilj.

79' Arfield je bio u skoku, pucao je glavom, nije lopta išla u okvir vratiju.

77' pucao je Ejaria, Malenica je to obranio.

75' Mudražija ostaje bez lopte na tridesetak metara od osječkih vratiju, u izglednu šansu dolazi Moreles, srećom pa pogađa samo vanjski dio mreže.

75' na klupu odlazi Coulibaly, u igri je Arfield.

73' opet žuti karton, ovaj puta za kapetana Taverniera.

71' javnu je opomenu dobio Flanagan.

69' Morelos pokušava prebaciti Malenicu, nije uspio u toj namjeri.

68' Hajradinović je centrirao za Škorića koji je ipak u zaleđu.

66' odmah ide i druga promjena. Ušao je Šorša umjesto Bočkaja.

66' prva zamjena kod Osijeka. Iz igre ide Marić, ulazi Štrkalj.

60' Kent promašuje "volej" kada je mogla biti nova prijetnja Malenici.

59' sada Osječani moraju zabiti dva gola da bi mogli razmišljati o prolasku u sljedeći krug...

54' ovaj puta Rangers je svoju šansu pretvorio u pogodak. Lopta je ubačena s lijeve strane u šesnaesterac, Malenica je samo kratko odbio, no opet su, ovaj puta s druge strane, domaći vratili loptu u petarac gdje je najviši u skoku bio Katić i pogodio desni kut za 1:0.

54' 1:0 - KATIĆ

52' vrlo opasna je bila kontra domaćih, lopta je prošla kroz peterac do Kenta na lijevoj strani, no Osječani su ipak u posljednji trenutak blokirali taj udarac!

51' požutio je Škorić.

46' počinje drugi dio utakmice na Ibroxu.

45' kraj je prvog poluvremena. Pred 50.000 gledatelja Rangers i Osijek igraju bez golova 0:0 iako je bilo dosta uzbuđenja na obje strane.

40' žuti karton, prvi na utakmici, dobio je Marić

38' Hajradinović daje odličnu loptu Hentyu koji gađa lijevi kut, ali je odlično reagirao McGregor. Na odbijenu loptu dolazi Bočkaj, no i njegov udarac brani vratar Rangersa!

36' bučnu potporu ima Rangers, no i sedamdesetak pripadnika "Kohorte" bodri svoju momčad na "vrućem" Ibroxu.

29' odmah gledamo i akciju na drugoj strani. Još jednom je Morelos, pomalo slučajno u prigodi jer je bio nesporazum gostiju pred Malenicom. No, na kraju je ipak otklonjena opasnost.

27' opasan napada Osijeka, Henty je uspio proigrati Mudražiju u kaznenom prostoru, osječki veznjak se odlučuje na dribling na desetak metara od suparničkih vratiju, ali ne uspjeva uputiti udarac.

24' Henty je previše komplicirao u opasnom prodoru, umjesto da proigra slobodnog Barišića na lijevom krilu koji je utrčavao u prazan prostor prema vratima Rangersa.

24' Hajradinović još jednom pokušava, sada s 20-ak metara, bilo je to snažno, ne i precizno.

21' I Morelos se odlučuje na udarac s ruba šesnaesterca, vratar Osijeka je prilično zaposlen, ali i siguran.

20' Jack puca sa 17 metara, Malenica je to bez problema zaustavio.

18' prava je šansa bila za Osječane! Bočkaj je fino proigrao Mudražiju koji s desne strane ulazi u kazneni prostor i puca, no McGregor je bio dobro postavljen uz bližu vratnicu.

13' u istoj minuti opet prijeti domaćin, ovaj puta preko Kenta. Loptu je uputio u donji lijevi kut, osječki vratar je još jednom uspješno intervenirao.

13' Mudražija gubi loptu na svojoj polovici, odmah je "sijevnula" kontra preko Morelosa čiji je udarac s 12 metara Malenica uspio obraniti.

11' Henty ne prima dobro loptu u šesnaestercu koju je pokušao primiriti grudima, šteta bilo je ovo obećavajuće...

10' pokušava Hajradinović udarcem iz daljine koji je blokiran.

3' prva prava, velika prigoda za Rangers. Ubacio je Kent iz desnog kuta, Coulibaly ostaje sam na petercu, srećom, prebacio je vrata!

1' počinje susret na Ibroxu.

Neka je sretno našim nogometašima!

Suci ovaj puta dolaze iz Nizozemske. Glavni je Dennis Higler, a pomagat će mu Van Zuilen i Balder.

Osijek će ovaj dvoboj započeti u sastavu: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Barišić, Mioč, Mudražija, Bočkaj, Marić, Hajradinović i Henty. Na klupi su: Santini, Lončar, Kamenar, Štrkalj, Šorša, Šimunec i Pilj.

No, kako je vrijeme na Otoku prevrtljivo, sada se nebo ponovno otvorilo... čini se da će tako biti i tijekom susreta kojega svi nestrpljivo iščekujemo.

Do prije nekoliko minuta padala je lagana kišica, no trenutno je bez oborina u gradu gdje će Bijelo-plavi tražiti nastavak svoga puta u Europi.

Evo nas u Glasgowu, na uzvratu drugog kvalifikacijskog kruga Europske lige između Rangersa i Osijeka, srdačan pozdrav s Ibroxa!