Bijelo-plavi danas u St. Lambrechtu igraju pripremnu utakmicu protiv Zalaegerszegi TE. Utakmica počinje u 11:00 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - ZTE ZALAEGERSZEGI 2:0

90' + 2 utakmica je završena pobjedom Bijelo-plavih od 2:0. Osječka ekspedicija odmah će krenuti put Osijeka, a svima vam šaljemo srdačne pozdrave iz Austrije!

90' Henty je u prodoru s lijevog krila, pucao je u bliži kut, ali je vratar Mađara spriječio pogodak.

89' Pilj se odlično probio kroz suparničku obranu i potom omogućio Kamenaru egzekuciju iz blizine.

89' 2:0 - KAMENAR

84' prvu pravu šansu na utakmici imao je ZTE. Hudak je lijepo asistirao Szokronyosu koji je u kaznenom prostoru krenuo prema Kukiću, ali ga je onemogućio uporni Talys.

75' Pilj iz "slobodnjaka" puca pod gredu,, Macher je uspio izbiti loptu u korner.

74' Hudak je pokušao glavom, prebacio je vrata.

69' na vratima Bijelo-plavih sada je Kukić, a ostale igrače s klupe uvode i Mađari. Ušli su: Horvath, Szokronyos, Szabo, Romić, Vass, Hudak i Ekker.

67' konačno je Osijek došao u vodstvo. Nakon prekršaja nad Mudražijom, Pilj je odlično ubacio loptu na drugu vratnicu, a Žaper se oslobodio pratnje i glavom sa 6 metara poslao loptu u mrežu.

67' 1:0 - ŽAPER

62' Izlaze Špoljarić, Pervan i Štrkalj, a u igri su Žaper, Llanos i Henty.

60' Pilj je namjestio priliku Štrkalju koji nije baš najbolje pucao.

56' ušao je sada i D. Konya kod Mađara.

50' i ZTE sada dolazi u situaciju iz koje je Madarasz mogao bolje reagirati, ovako je Santini mirno intervenirao.

46' počeo je drugi dio susreta, u osječkom sastavu ušao je Pilj umjesto Radeljića. Kod Mađara su novi na terenu vratar Macher, Kulcsar i K. Konya.

45' završeno je prvo poluvrijeme, nema golova u St. Lambrechtu. Osječani napadaju i pritišću suparnika, no nisu uspjeli barem jednim pogotkom okruniti inicijativu. Stanka će biti 6-7 minuta.

39' sada je u prigodi i Štrkalj, nije baš najbolje "zahvatio" loptu i ona završava pokraj lijeve vratnice.

39' Štrkalj vraća loptu za Mudražiju koji puca zamalo pokraj gola.

36' udarac Pervana u izglednoj situaciji je blokiran, ostaje i dalje 0:0.

27' mijenjaju Bijelo-plavi formaciju, pa sada igraju sa četvoricom u zadnjoj liniji, dok je Pušić s desnog boka otišao u sredinu.

17' pucao je Špoljarić nakon asistencije Kamenara, lopta je završila iznad grede.

6' Pervan puca, Kovacs je prvi puta morao intervenirati.

5' Mudražija pada u šesnaestercu, nema kaznenog udarca za Bijelo-plave.

1' počela je utakmica kojom će Osječani završiti pripreme u Štajerskoj.

Za ZTE će igrati: Z. Kovacs, A. Kovacs, Szepe, Devecseri, Gergenyi, Kiss, Madarasz, Babati, Bedi, Balazs i Gajdos.

Osijek će u posljednjem trening-susretu igrati u sastavu: Santini, Šutalo, Šimunec, Radeljić, Pušić, Talys, Mudražija, Kamenar, Pervan, Špoljarić i Štrkalj. Na klupi su: Kukić, Pilj, Žaper, Llanos i Henty.

Pozdrav iz St. Lambrechta! Utakmica između Osijeka i mađarskog drugoligaša će kasniti jer su Mađari imali problema s autobusom na putu prema našem trening-kampu...