Bijelo-plavi danas na Parku Mladeži od 20 sati igraju zadnju ovosezonsku utakmicu protiv RNK Splita. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

SPLIT - OSIJEK 0:1

90' + 2 utakmica je završila pobjedom Osijeka koji je bio bolji i opasniji protivnik u nastavku, a nakon nekoliko propuštenih prilika, Kneževićev je gol donio gostima sva tri boda. Pozdrav iz Parka mladeži!

90' +1 Knežević je napustio igru, ušao je Ikić koji će skupiti poneku prvoligašku minutu.

90' Osječani su zabili pogodak u samoj završnici susreta. Sve je odlično napravio Knežević. Primio je loptu ispred šesnaesterca, lijepo se oslobodio pratnje i onda s ruba kaznenog prostora pogodio sam lijevi donji kut nemoćnog Duke.

90' 0:1 - KNEŽEVIĆ

87' Jovanović je zamalo zakasnio na dobar centaršut Kapetanovića.

85' u momčadi Osijeka izlazi Klepač, a ulazi Čikvar koji također debitira.

78' opet je Grgić u šansi. Sada je pucao s nekih 13-14 metara iskosa, lopta prolazi pokraj desne vratnice.

74' posljednja izmjena kod domaćin. Izašao je Merajić, a na terenu je Kapetanović.

70' idealna prilika za goste! Knežević je prošao sredinom igrališta i idealno poslužio Klepača koji mu je dolazio s desnog krila. Mladi je osječki napadač "potkopao" loptu i prebacio istrčalog Duku, međutim, nije pogodio mrežu.

62' dvostruka zamjena kod Crvenih. Na klupu odlaze Jurendić i Grbušić, a ušli su Ugrina i Maglica.

61' Pavlovski je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi pokraj desne vratnice.

59' sada su Osječani imali najbolju šansu od početka susreta. Akciju je započeo Knežević, potom je Pušić idealno proigrao Grgića na desnoj strani šesnaesterca, ali je njegov udarac iz vrlo izgledne situacije netko od domaćih igrača u posljednji trenutak blokirao.

51' domaći traže kazneni udarac nakon centaršuta Jurendića, kada je lopta pogodila Marina, no Jović nije istoga mišljenja kao Splićani i njihovi navijači.

50' Split je sada imao izglednu situaciju za vodstvo. Pucao je Jovanović čiji je udarac Mikulić obranio, a odbijenu loptu Grubišić nije uspio poslati u mrežu.

47' požutio je Lukić.

46' počinje drugi dio susreta, bez ijedne izmjene.

45' završeno je prvo poluvrijeme u kojem je Split imao inicijativu, ali pravih prigoda zapravo nije bilo.

45' žuti karton dobio je Grubišić.

42' Lišnić koji sada igra na poziciji desnog braniča puca iz daljine, međutim, nije to učinio precizno.

39' igru mora napustiti ozlijeđeni Lončar, ušao je Klepač, još jedan debitant.

35' Knežević je bio u solo-akciji, ali su ga Crveni zaustavili u trenutku kada se očekivao udarac...

32' Mioč je prvi zaprijetio Duki, vratar domaćih je zaustavio udarac osječkog veznjaka koji je kapetan u ovoj utakmici.

23' nesporazum Mikulića i Šimuneca ne koristi Jovanović koji se iznenada našao u prigodi.

13' opet je pucao Okechukwu, Mikulić je to uspio obraniti.

7' Okechukwu je prvi uputio udarac, lopta je prošla pokraj osječkih vratiju na kojima je danas Mikulić.

1' utakmica je počela pred nekoliko stotina gledatelja u Parku mladeži. Za Osijek ovaj puta debitiraju Lončar i Lišnić, a na klupi su odreda igrači iz B momčadi koji će također imati svoju prvoligaški prvijenac, ako ih Zekić pošalje na travnjak... I još jedan podatak koji je, vjerojatno, nezabilježen u povijesti HNL-a. Naime, svih 16 igrača u zapisniku je poniklo u Školi nogometa Bijelo-plavih!!

Glavni sudac je F. Jović (Zagreb), a pomoćnici su mu I. Modrić (Zagreb) i I. Krmar (Zagreb).

Splićani igraju u sastavu: Duka, Mikulić, Dupovac, Perković, Jurendić, Merajić, Boljat, Grubišić, Pavlovski, Okechukwu i Jovanović. Pričuve su: Kukić, Maglica, Kapetanović, Ugrina, Radovac, Vidović i Baturina.

Za Osijek će igrati: Mikulić, Lukić, Šimunec, Lončar, Marin, Pušić, Mioč, Lišnić, Knežević, Grgić i Vojnović. Pričuve su: Malenica, Klepač, Čikvar, Ivić i Ikić.

Posljednje je kolo HNL-a, a utakmica u Splitu, nakon što je Crvenima uskraćena licenca za iduću sezonu, nema onaj natjecateljski naboj kakav se očekivao na rastanku od sezone. Osječani su, pak, doputovali bez čak jedanaestorice igrača, ali je trener Zekić najavio kako bez obzira na to od svojih igrača očekuje dobru utakmicu i - pobjedu.