Bijelo-plavi danas u 20,45 sati igraju uzvratnu utakmicu 1. pretkola Europske lige protiv UE Santa Colome. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

NK OSIJEK - UE SANTA COLOMA  4:0

Osječani su uvjerljivo pobijedili i sada čekamo drugo pretkolo i dvostruki ogled sa švicarskim Luzernom. Prva je utakmica već u četvrtak, 13. srpnja.

90' utakmica je završena.

80' u skoku je Škorić, lopta odlazi iznad grede.

79' odvažili su se i Andorani, pa je Ruiz pokušao svladati Malenicu, ovo je ujedno bio i prvi ozbiljniji pokušaj Santa Colome.

78' evo i Ejupija u šansi, nije dobro zahvatio loptu, tako da je ona otišla daleko od vratiju.

76' Barać je uputio pravi projektil s 35 metara, lopta zamalo odlazi iznad grede.

73' Barišić je ubacio iz prekida, Barać glavom ne pronali put do mreže.

71' izašao je Bočkaj uz veliki pljesak s tribina, sada je na terenu Pušić.

69' Bernat je ušao umjesto Reisa.

64' Perošević je odmah u šansi, njegov je udarac

63' dvostruka izmjena u osječkom sastavu. Nema više u igri Šorše i Bobana, ušli su Grgić i Perošević.

62' Bočkaj je sjajno izveo slobodni udarac s 27-28 metara i pogodio sam desni kut ispruženog Escalantea!

62' 4:0 - BOČKAJ

58' Ejupi je u prigodi, nije uspio ostaviti loptu petom za Bobana....

56' Boban je odlično odigrao okomitu loptu za Bočkaja na lijevom krilu, novi je igrač Osijeka ušao u kazneni prostor i vješto prebacio istrčalog suparničkog vratara za 3:0.

56' 3:0 - BOČKAJ

54' Grezda je pogodio vanjski dio mreže.52' Šorša je zaradio javnu opomenu.

50' upravo smo dobili i službenu informaciju kako susret prati 4.589 gledatelja.

47' Crespo je odmah požutio.

46' počelo je drugo poluvrijeme u Gradskom vrtu.

45' + 1 Barać je imao posljednju šansu u prvom dijelu, glavom je pucao pokraj lijeve vratnice.

45' žuti karton dobio je Anton.

40' Ejupijevu je ulogu izvođača najstrože kazne preuzeo kapetan Barišić i "rastavio" Escalantea za 2:0.

40 2:0 - BARIŠIĆ (11m)

39' jedanaesterac za Osijek nakon što je Maneiro srušio Šoršu.

38' Lopa i Grezda bili su nadomak pogotku, međutim, lopta je dva puta završila u zgusnutom gostujućem bloku...

36' evo lopte u mreži, ali je Bočkaj, koji je asistirao Ejupiju, bio u nedopuštenoj poziciji.

34' još jednom greda spašava goste! Iz desnog kuta je ubacio Bočkaj, Ejupi je najviše skočio u šesnaestercu i glavom loptu uputio prema vratima,a kada je Escalante već bio svladan - ispriječila se greda.

29' dobrim je udarcem zaprijetio Boban, gostujući vratar je uspio obraniti.

28' puca Bočkaj, iskosa s desne strane, snažno, no ne i učinkovito.

22' prvi pokušaj gostiju, iz daljine je pucao Aloy, ali to nije bilo precizno.

21' velika prigoda za povećanje vodstva! Lopa je idelano proigrao Šoršu, ovaj na isti način asistirao Ejupi, ali je Escalante, sretno i spretno, uspio sačuvati mrežu.

19' opet gledamo igru "mačke i miša", potpuno dominaciju Osijeka, a gosti ne prelaze na suparničku polovicu terena.

15' Ejupi još jednom pogađa mrežu, no ipak je sudac Kennedy iz Sjeverne Irske pravilno procijenio da se pritom - poslužio rukom.

12' ono što su prije utakmice priželjkivali, Osječani su i ostvarili. Poveli su u vrlo ranoj fazi utakmice, ali je pitanje hoće li se Santa Coloma barem malo otvoriti nakon primljenog pogotka...

8' Gosti nisu uspjeli izbaciti loptu daleko od svojih vratiju, ona je došla do Barišića koji je idealno centrirao s lijevog krila, Andorani ne uspjevaju "uloviti" Ejupija u zaleđu, a centarfor domaćina glavom sa 12 metara pogađa lijevi kut za 1:0.

8' 1:0 - EJUPI

5' opet je Lukić pred vratima nakon ubačaja iz lijevog kuta, lopta je završila na gredi i odbila se do Grezde koji ne pogađa okvir vratiju.

4' Lukić je imao prvu prigodu, gosti su se nekako uspjeli obraniti...

Evo i sastava momčadi iz Andore: Escalante, Ruiz, Orosa, Aloy, Maneiro, Crespo, Bousenine, Sandro, Rubio, Reis i Anton. Pričuve su: Perianes, Amat, Martinez, J. Rubio, Salomo, Bernati Sanchez.

Nakon pet godina, Bijelo-plavi su opet domaćini u jednoj europskoj utakmici, a večeras igraju u sastavu: Malenica, Barać, Škorić, Šorša, Barišić, Lopa, Lukić, Brezda, Bočkaj, Boban i Ejupi. Na klupi su: Barešić, Mioč, Perošević, Lesjak, Pušić, Grgić i Matas.

Pozdrav iz Gradskog vrta! Počela je utakmica između Osijeka i UE Santa Colome.