Danas Bijelo-plavi u Gradskom vrtu dočekuju GNK Dinamo u 17 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

NK OSIJEK - GNK DINAMO 2:4

90' + 4 derbi je završio pobjedom lidera na tablici, a gledatelji su vidjeli čak šest golova. Pozdrav do iduće subote u Gradskom vrtu!

90' + 4 izašao je Soudani, a ušao Hodžić.

90' + 2 Bočkaj još jednom vrlo dobro puca iz slobodnog udarca, ovaj puta sa 17 metara, no Livaković je finom paradom spriječio novi pogodak.

87' požutio je Boban.

84' ušao je Rrahmani, igru je napustio Gavranović.

80' Bočkaj je iz "slobodnjaka" prebacio Dinamov "živi zid" i pogodio gornji dio mreže, malo je nedostajalo da ovaj susret uđe u maksimalno neizvjesnu završnicu...

77' evo i drugog pogotka Bijelo-plavih. Strijelac je bio Boban koji je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru nakon vrlo lijepog proigravanja Škorića - 2:4.

77' 2:4 - BOBAN

74' lijep pogodak  postigao je Grezda za 1:4. Pucao je snažno s ruba šesnaesterca i naciljao gornji lijevi kut.

74' 1:4 - GREZDA

70' sada je do pogotka mogao i Barać, međutim, njegov je udarac zamalo završio pokraj desne vratnice.

70' priliku za smanjenje rezultata imao je Marić koji je sam ispred Livakovića koji mu se bacio u noge i bez prekršaja izbio loptu.

68' Drugi je pogodak postigao Ademi. Olmo se s lijeve strane probio u kazneni prostor, vratio je loptu u sredinu neometanom Gavranoviću čiji je udarac Malenica obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Ademi i poslao Osječane još jednom na centar - 0:4.

68' 0:4 - ADEMI

66' posljednja izmjena u momčadi Osijeka. U igri je Pušić umjesto Ejupija.

64' pucao je Marić, nije to bilo precizno.

58' dvostruka izmjena u redovima domaćina. Nema više u igri Mioča i Lope, ušli su Boban i Marić.

57' Dinamo je postigao i treći pogodak. Barać nije uspio izbaciti loptu iz kaznenog prostora, ona je stigla do Olma koji je pucao iskosa s lijeve strane i pogodio suprotni, donji lijevi kut - 0:3.

57' 0:3 - OLMO

55' Olmo je zaprijetio Malenici, ostaje i dalje 0:2.

51' na drugoj strani iz dobre je pozicije sa 16 metara pucao Gavranović, ali je prebacio vrata.

50' naš je dojam s tribine da je Osijek oštećen za nedosuđeni jedanaesterac. Hajradinović je u kaznenom prostoru proigrao Mudražiju na kojega je s leđa startao Benković, no za Pajača to nije kazneni udarac što je izazvalo ogorčene prosvjede Osječana.

48' Moro je dobro pucao sa 18 metara, lopta je završila pokraj desne vratnice.

46' počeo je drugi dio susreta, bez ijedne izmjene u obje momčadi. Na tribinama je 4.235 gledatelja.

45' kraj prvog poluvremena u kojem Dinamo ima vodstvo od dva gola razlike.

41' udarac Hajradinovića bio je neprecizan.

38' više od pola posla obavio je nezadrživi Soudani koji je prošao prvo Baraća, potom i Bočkaja da bi zatim vrlo precizno ubacio loptu na peterac, a tamo je Ademi bio neumoljiv za 0:2.

38' 0:2 - ADEMI

37' ubacio je Grgić na glavu Ejupija, no nije to na kraju išlo u okvir vratiju.

36' žuti karton dobio je Barać.

31' opet je Soudani u šesnaestercu, sada je pokušao pucati nakon ubačaja Gavranovića, Bočkaj je loptu izbio u korner.

29' Soudani puca iz okreta, nije bilo veće prijetnje osječkom vrataru.

23' javnu je opomenu dobio Lešković.

22' Ejupi pada na rubu kaznenog prostora u dvoboju s Leškovićem, sudac Pajač procjenjuje da nema prekršaja.

20' Olmo je imao dobru priliku za povećanje vodstva, nije ipak uspio probiti osječki blok ispred vratara Malenice..

16' žuti karton dobio je Stojanović.

15' Stojanović je dugačkom loptom s desne strane proigrao Soudanija koji je vješto izbjegao zaleđe i onda s desetak metara iskosa neobranjim, vrlo snažnim i preciznim udarcem pogodio gornji desni kut za 0:1.

15' 0:1 - SOUDANI

10' mogli su Osječani već doći u vodstvo, ali je i ovo obećavajući početak domaćina.

7' a sada stopostotna šansa za Osijek! Ejupi je ovaj puta odlično odigrao okomitu loptu za Grezdu koji je pobjegao gostujućoj obrani i došao ispred Livakovića, međutim, nije uspio svladati istrčalog vratara Dinama koji je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu!

6' prva i to prava prigoda za Bijelo-plave! Kombinirali su Bočkaj, Ejupi i Hajradnović koji ubacuje s lijeve strane loptu na drugu vratnicu za Ejupija koji je ipak ne uspjeva kontrolirati. Šteta jer je osječki napadač bio u vrlo izglednoj situaciji za udarac...

1' počela je utakmica u Gradskom vrtu.

Glavni je sudac I. Pajač (Zelina), njegovi su pomoćnici J. Crnčić (Vrbovec) i Đurak (Sisak). Imamo i dvojicu dodatnih sudaca, to su M. Matoc (Zaprešić) i I. Križarić (Čakovec).

Za Dinamo će u derbiju igrati: Livaković, Benković, Lešković, Stojanović, Lecjaks, Doumbia, Ademi, Moro, Olmo, Soudani i Gavranović. U pričuvi su: Zagorac, Hajrović, Ćorić, Rrahmani, Gojak, Hodžić i Perić.

Osijek je ovaj puta lišen pomoći svoga kapetana Barišića koji nije spreman za nastup, a sastav našeg prvoligaša izlgeda ovako: Malenica, Škorić, Barać, Grgić, Bočkaj, Mudražija, Mioč, Hajradinović, Lopa, Grezda i Ejupi. Na klupi su: Kukić, Lončar, Jambor, Boban, Šorša, Pušić i Marić.

Srdačan pozdrav iz Gradskog vrta s premijernog derbija u nastavku nogometne sezone HNL-a!