Nogometaši Osijeka, nakon prošlotjednog prvenstvenog remija protiv Intera i nespretnog ispadanja u Kupu protiv Slaven Belupa, nastavljaju dvoboje u prvenstvu. Suparnik je Zagreb pa će to biti dvoboj dvije posljednjeplasirane ekipe na tablici.

NK ZAGREB 0:1 NK OSIJEK

ovo je druga pobjeda Osijeka u gostima ove sezone, a obje su ostvarene upravo protiv Zagrebaša koji sada zaostaju čak deset bodova za našim prvoligašem. Trenutno je Osijek na tablici preskočio i momčad Slaven Belupa koja, doduše, ima utakmicu manje koju će odigrati protiv Istre 1961 u Puli. Pozdrav iz hladnog i maglovitog Zagreba iz kojeg Osječani nose sva tri boda!

90' +3 susret je završen pobjedom Osječana, baš kao i na samom početku sezone kada je istoga protivnika u Kranjčevićevoj također svladao s 1:0, tada golom Mandića. Ovaj puta Zagrebu je presudio Šarić.

90' + 1 posljednja izmjena  u redovima bijelo-plavih: izlazi Grgić, ušao je Anić.

90' Lukić je mogao zapečatiti sudbinu "Pjesnika", međutim, njegov je udarac glavom zamalo bio neprecizan.

89' Grgić je imao posve slobodnog Šoršu u kazenom prostoru, ali lopta nije prošla do osječkog veznjaka.

87' Šorša je proigrao Matasa, ovaj proslijedio loptu za Štrkalja koji je pucao iz obećavajuće situacije, ali nije bio precizan.

85' G. Boban pokušava glavom nakon ubačaja Konopeka, nije bilo prave šanse  za domaćina.

83' žuti karton za Kurtovića.

81' desetak je minuta do kraja, uglavnom sada gledamo ravnopravno nadigravanje u Kranjčevićevoj.

76' javna opomena za Konopeka.

75' ulazi Džolan umjesto Škorića.

71' posljednja izmjena kod Zagreba: Konopek umjesto Bevaba.

68' igru napušta Roce, ušao je Štrkalj.

65' Ljubičić je odlično pucao iz daljine, Mikulić loptu ispod grede odbio  u korner.

63' svi su Osječani na svojoj polovici što Zagreb koristi i stalno je u posjedu lopte.

58' Zagreb je preuzeo dominaciju, gosti su se nekako previše  povukli.

55' sada je požutio i Šarić.

54' Roce je dobio žuti karton.

50' Zagreb pokušava igrati agresivnije, no Osijek nam djeluje organiziranije na terenu.

46' Počeo je drugi dio susreta uz dvostruku zamjenu u momčadi Zagreba: Šehić umjesto Tešije i B. Boban umjesto Medića.

45' kraj je prvog poluvremena u kojem zadovoljniji mogu biti gosti jer su uspjeli postići pogodak i na odmor odlaze s prednošću od 1:0.

42' sada je domaćin ipak nešto aktivniji, ali bez nekih ozbiljnijih prijetnji.

39' ulazimo u završnicu prvog dijela, Zagrebaši su ozbiljnije prijetili samo u prvih petnaestak minuta.

34' Osijek djeluje bolje na terenu nakon što je Šarić matirao Livakovića.

29' Grgić je lijepo prošao desnom stranom, ubacio loptu u sredinu, ali je Kolinger spasio ispred Rocea.

26' Osijek je zabio praktički iz prvog ozbiljnijeg napada i došao u rezultatsku prednost.

22' Grgić je odlično ubacio s lijeve strane, obrana Zagrebaša kao da je zaspala, Šarić je ostao sam i bez problema sa 7-8 glavom, kao na treningu, poslao loptu u desni nebranjeni kut nemoćnog Livakovića.

22' 0:1 - ŠARIĆ

20' Stepčić slabo puca iz "slobodnjaka" s ruba kaznenog prostora.

16' evo i Osječana pred suparničkim šesnaestercem, ali Šorša nije pucao u toj situaciji, niti je uspio proigrati Arsenića.

14' i treći puta je Boban pred vratima gostiju, prizemno upućena lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

13' još jednom pokušava Boban, ovaj puta s dvadesetak metara, Mikulić je dobro intervenirao.

10' prvi udarac, uputio ga je Boban, snažno ne i dovoljno precizno.

7' na tribinama je 200-injak gledatelja što lagano postaje uobičajeno na utakmicama HNL-a.

5' relativno mirno protiču uvodne minute, uz ono klasično ispitivanje snaga.

1' utakmica je započela.

Glavni je sudac G. Gabrilo iz Splita, a pomoćnici su mu sugrađani M. Pepur i H. Radić.

Zagreb će utakmicu započeti sa sljedećom jedanaestoricom: Livaković, Bevab, Kolinger, Muić, Šulc, Mudražija, Ljubičić, Tešija, Stepčić, Medić i G. Boban. Na klupi su: Herceg, Stubičan, Jurilj, Konopek, Ćubel, Šehić i B. Boban.

Osječani su danas bez Peroševića, Špičića i Čuljka, ali su se u odnosu na Koprivnicu u momčad vratili Kurtović i Šorša. Sastav je: Mikulić, Matas, Lukić, Lesjak, Arsenić, Kurtović, Šarić, Šorša, Škorić, Roce i Grgić. Pričuve su: Žitnjak, Džolan, Špoljarić, Ugarković, Štrkalj, Anić i D. Mihaljević.

Pozdrav iz Zagreba, sa stadiona u Kranjčevićevoj ulici!