Dvostruki strijelac bio je slavljenik Marić, dok su po jedan pogodak postigli Mance i Kleinheisler.

Nogometaši Osijeka u subotu su na glavnom terenu stadiona u Gradskom vrtu odigrali međusobnu utakmicu. Bila je to prva provjera Bijelo-plavih nakon duže stanke, uvjetovane pandemijom koronavirusa. Uslijedila je pet dana nakon kompletiranja redova na zajedničkim treninzima. Snage su odmjerili Bijeli za koje su zaigrali dosad uglavnom najstandardniji prvotimci i Crveni u kojima su bili igrači s manjom minutažom. Nominalno ipak jača i kompaktnija momčad pobijedila je uvjerljivim rezultatom 4:0, a Mirko Marić je pokazao da se brzo vraća u golgetersku formu. Najbolji strijelac HNL-a za svoj je 25. rođendan postigao prva dva pogotka, da bi potom Maleničinu mrežu još, u drugom poluvremenu, pogađali Mance i Kleinheisler.

Dvaput se tresla i greda

Bijeli su u prvom poluvremenu igrali u sastavu: Ivušić, Ćosić, Škorić, Majstorović, Silva, Žaper, Kleinheisler, Bočkaj, Pilj, Grgić i Marić. Za Crvene su nastupili: Malenica, Todoroski, Šorša, Gutieri, Marin, Jugović, Caimacov, Talys, Špoljarić, Mbakogu i Mance. U nastavku je bilo promjena, pa su u redove Bijelih prešli Talys i Mance, potkraj susreta i Jugović, dok je Ćosić „preselio“ u obranu Crvenih, za koje su u tih 45 minuta još zaigrali Kamenar i Beljo. Mbakogu je pogodio gredu, a lopta je isti okvir vratiju uzdrmala i kada je Mance mogao pobjedu Bijelih u drugom dijelu učiniti još uvjerljivijom. Ovom prigodom poštedu su imali Lončar, Ndockyt, Grezda i Lopa. Idućega petka, 22. svibnja, Osječani će u kontrolnom ogledu za suparnika imati zagrebački Dinamo koji će našeg prvoligaša ugostiti u Maksimiru.