Daj svoj glas i odluči tko će osvojiti titulu igrača utakmice! 🗳

• Malo je bilo nervoze u finišu, ali je sve dobro završilo. Osijek je pobijedio u Nur-Sultanu i stekao značajnu prednost uoči uzvrata u Gradskom vrtu.

• 89'

Lovrićev udarac odlazi pokraj lijeve vratnice.

• 88'

Poništen gol Mierezu koji je praktički već proslavio pogodak. Pomoćni je sudac označio zaleđe, pa je pitanje je li Janjić u toj situaciji dotaknuo loptu...

• 84'

Na klupu idu Fiolić i Kleinheisler, ušli su Žaper i Janjić.

• 84'

1:2 - NEJAŠMIĆ (ag)

Pomalo je nevjerojatno kako je sada Nejašmić svladao Ivušića. Htio mu je vratiti loptu gotovo s centra, osječki je čuvar mreže bio izvan šesnaesterca i nije stigao spriječiti baš čudan pogodak.

• 82'

Dvije zamjene kod Kyzyljara. Izašli su Podio i Gurman, a u igri su Muldinov i Kozlov.

• 76'

GOOOOL 0:2 - KLEINHEISLER

Sjajan gol za povećanje vodstva! Opalio je Kleinheisler "ljevicom" s 25 metara i lopta se naprosto zarila u gornji desni kut za 0:2! Eurogol našeg Lacija!

• 74'

Laszlov pokušaj iz daljine, nije bilo loše, no ipak ne i sasvim precizno.

• 72'

Kone je snažno šutirao sa 14 metara, Ivušić se iskazao kao i u prvom poluvremenu.

• 71'

Škorić je pucao glavom, nije pogodio tamo gdje je želio...

• 71'

Odmah je Lovrić izveo slobodni udarac, lopta je krenula ka lijevom kutu i zamalo završila izvan okvira vratiju, u korneru.

• 70'

Izlaze strijelac Topčagić i Caktaš, a ušli su Mierez i Lovrić.

• 69'

Drugi žuti karton

Drugi žuti karton dobio je preoštri Dos Santos, Kyzyljar ostaje s igračem manje.

• 61'

Igru je napustio Yakovlev, na travnjaku je Tsikhanouski.

• 60'

Caktaš je asistirao agilnom Jurčeviću koji puca s lijeve strane šesnaesterca, opasno je to bilo, međutim, obranio je domaći vratar.

• 59'

Opasno je pred osječkim vratima. Pucao je Yakovlev s ruba kaznenog prostora, a Ivušić odličnom intervencijom sačuvao mrežu i naše vodstvo u Nur-Sultanu.

• 58'

GOOOOL 0:1 - TOPČAGIĆ

Osijek vodi na Astana Areni! Akciju je započeo Kleinheisler, da bi Jurčević koji je tek ušao u igru idealno ubacio loptu s lijevog krila na glavu Topčagića koji sa 6-7 metara "probija" Lobantseva.

• 55'

Umjesto ozlijeđenog Leovca ušao je Jurčević.

• 48'

"Požutio" je Dos Santos.

• 46'

Kone je prvi priprijetio u drugom poluvremenu, lopta mu je išla na glavu, no nije se baš najbolje snašao u toj situaciji.

• Nema golova u prvom dijelu, domaćin je bio opasan na samom početku, kasnije su i naši nogometaši mogli nešto više napraviti pred vratima Kyzyljara. Ipak je ostalo 0:0.

• 44'

Robusni centarfor Lobjanidze koristi svoju snagu u kaznenom prostoru, izborio se za šut i jedva je to Ivušić skrenuo u korner.

• 37'

Osijek je bio blizu vodstva. Kleinheisler je oštro uputio udarac po travi s više od 20 metara, lopta je prošla tik uz lijevu vratnicu i pogodila vanjski dio mreže.

• 31'

Opet je Topčagić u prilici, ovaj puta je pokušao nogom probiti blok Kazahstanaca pred vratima, ali nije uspio.

• 21'

Topčagić je zaprijetio na suprotnoj strani. Pucao je glavom u ne baš jednostavnoj situaciji, a Lobantsev je mogao mirno intervenirati.

• 14'

Vrlo snažan i neugodan udarac Podia iz daljine, lopta je zamalo prohujala iznad lijevog gornjeg kuta.

• 7'

Naša momčad je tražila kazneni udarac kada je igrač domaćih, činilo se i s tribine, loptu zahvatio rukom, ali latvijski arbitar se nije oglasio...

• 3'

Prva velika prilika i to za Kyzyljar. Nakon prekida lopta je u šesnaestercu stigla do stopera Gurman koji je iskosa sa 7 metara uzdrmao gredu! Sreća se sada osmjehnula Bijelo-plavima.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 13:59

• 13:27

• 13:06

• 12:27

Poslušajte što su sve rekli Nenad Bjelica i Marin Leovac u najavi današnjeg susreta. 🎥

• 11:59

Nenad Bjelica uoči susreta u Kazahstanu:

Ovdje se radi o iskusnoj momčadi punoj igrača s međunarodnim iskustvom koji su igrali i na višoj razini ruske i ukrajinske lige. Trebat će puno energije, snage, koncentracije i discipline da bi se dobila utakmica.