NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Osijek – Rijeka 2:1

Osvrt na još jednu pobjedu

Match report: Osijek – Rijeka 2:1

16.05.2019.

Opet su se Osječani na pravi način znali postaviti u derbiju, a imaju i egzekutora Marića, svoga „kralja“ šesnaesterca.

Dojam – utakmica dobrog ritma, vrlo sadržajna i zanimljiva. Osijek se znao na pravi način postaviti, baš kao i u prethodnim derbijima koje je rješavao u svoju korist. Bez obzira na to što je Rijeka povela već u 11. minuti, domaćina to nije ni sputalo ni poremetilo, tako da nismo dugo čekali na izjednačenje. Svakako je jedan od ključnih trenutaka bio u 39. minuti kada je prenervozni Pavičić zaradio drugi žuti karton, pa su gosti ostali s igračem manje. Brojčanu prednost na terenu Osječani su već u početnim minutama drugog poluvremena materijalizirali drugim pogotkom, uz još puno situacija pred riječkim vratima koje su mogle rezultirati i uvjerljivijim trijumfom. Redale su se lijepe akcije, pa su i navijači mogli biti posve zadovoljni. Mirno su i bez ikakvog stresa Skenderovi izabranici dočekali kraj susreta, ne dopustivši suparniku da ih u drugih 45 minuta ozbiljnije ugrozi. Opet je Osijek bio pravi u ogledu koji je nosio predznak derbija, tako da su zasluženo osvojeni vjerojatno i krucijalni bodovi u ostvarenju europskih ambicija.

Strijelac – Mirko Marić predodređen je za glavne uloge i sjajno se u tome snalazi. Kakva je to „kobra“ u suparničkom šesnaestercu, vidjelo se i u ogledu s Rijekom. Naprosto je magnet za loptu u situacijama kada je gužva pred vratima i kada je „odbijanac“ bitno dočekati smireno i koncentrirano te iz blizine pogoditi mrežu. Uvijek se nekako „izvuče“ ili ispred ili iza svojih čuvara, ima savršen osjećaj za prostor i trenutak u kojem mu je dovoljan i djelić sekunde da bi reagirao kako to pravi centarfori čine u takvim šansama. Osim toga, Marić itekako razumije igru, odlično surađuje sa suigračima kojima i sam često namješta prigode, radeći na terenu za momčad. Prevažno ga je imati u sastavu!

Foto: Davor Javorović/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti