NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Osijek – Rijeka 2:1

Osvrt na još jednu pobjedu

Match report: Osijek – Rijeka 2:1

16.05.2019.

Opet su se Osječani na pravi način znali postaviti u derbiju, a imaju i egzekutora Marića, svoga „kralja“ šesnaesterca.

Dojam – utakmica dobrog ritma, vrlo sadržajna i zanimljiva. Osijek se znao na pravi način postaviti, baš kao i u prethodnim derbijima koje je rješavao u svoju korist. Bez obzira na to što je Rijeka povela već u 11. minuti, domaćina to nije ni sputalo ni poremetilo, tako da nismo dugo čekali na izjednačenje. Svakako je jedan od ključnih trenutaka bio u 39. minuti kada je prenervozni Pavičić zaradio drugi žuti karton, pa su gosti ostali s igračem manje. Brojčanu prednost na terenu Osječani su već u početnim minutama drugog poluvremena materijalizirali drugim pogotkom, uz još puno situacija pred riječkim vratima koje su mogle rezultirati i uvjerljivijim trijumfom. Redale su se lijepe akcije, pa su i navijači mogli biti posve zadovoljni. Mirno su i bez ikakvog stresa Skenderovi izabranici dočekali kraj susreta, ne dopustivši suparniku da ih u drugih 45 minuta ozbiljnije ugrozi. Opet je Osijek bio pravi u ogledu koji je nosio predznak derbija, tako da su zasluženo osvojeni vjerojatno i krucijalni bodovi u ostvarenju europskih ambicija.

Strijelac – Mirko Marić predodređen je za glavne uloge i sjajno se u tome snalazi. Kakva je to „kobra“ u suparničkom šesnaestercu, vidjelo se i u ogledu s Rijekom. Naprosto je magnet za loptu u situacijama kada je gužva pred vratima i kada je „odbijanac“ bitno dočekati smireno i koncentrirano te iz blizine pogoditi mrežu. Uvijek se nekako „izvuče“ ili ispred ili iza svojih čuvara, ima savršen osjećaj za prostor i trenutak u kojem mu je dovoljan i djelić sekunde da bi reagirao kako to pravi centarfori čine u takvim šansama. Osim toga, Marić itekako razumije igru, odlično surađuje sa suigračima kojima i sam često namješta prigode, radeći na terenu za momčad. Prevažno ga je imati u sastavu!

Foto: Davor Javorović/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo35+5289
2.Rijeka35+3466
3.Hajduk35+2262
4.Osijek35+2359
5.Gorica35+1056
6.Lokomotiva35+949
7.Slaven Belupo34-1333
8.Inter-Zaprešić35-4231
9.Istra 196135-4422
10.Rudeš34-5114

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo

Gorica - Osijek 1:0

Gradski stadion, 19.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti