Naša momčad sama odlučuje o svojoj sudbini u finišu sezone, a u petak na Šubićevcu mora tražiti možda i ključne bodove.

Nije bilo dobro u Splitu i stoga je izostao i bolji rezultat. Stjepan Tomas je doživio prvi poraz na klupi naše momčadi, no situacija je i dalje takva da sami odlučujemo na kojem ćemo mjestu završiti prvenstvenu utrku. Utakmica s Hajdukom će poslužiti stručnom stožeru u analizi da se učinjene pogreške ne bi ponovile u posljednja dva kola, a fokus je odmah po odlasku s Poljuda već bio na predstojećem dvoboju sa Šibenikom u kojem ćemo također biti gosti. To nam je, praktički, prva meč-lopta u odnosu na konkurente s kojima vodimo borbu za pozicije koje trasiraju put ka europskoj pozornici.

Nastaviti uspješan niz na Šubićevcu

Matematika je u našem slučaju potpuno jasno. Ako Bijelo-plavi osvoje svih šest bodova u finišu sezone, sigurno bi završili na trećem mjestu, bez obzira na rezultate na drugim terenima. Sve je, dakle, u rukama ili nogama osječkih nogometaša i to bi svakako trebalo iskoristiti. U Šibeniku smo zaista bili uspješni posljednjih godina, to je jedan od onih terena na kojem smo učestalo uzimali puni plijen, pa se uzdamo da će tako biti i u petak, kada ćemo biti na Šubićevcu (18 sati). Znamo da Šibenčanima gori pod nogama, da im je ogled s nama posljednja slamka spasa, međutim, Osijeku je taj susret podjednako značajan. Nadamo se da će nam se oporaviti barem jedan od dvojice ozlijeđenih prvotimaca koji su morali propustiti Hajduk, a to su Žaper i Leovac, kako bismo u gotovo kompletnom sastavu krenuli po možda i ključne bodove. Treba biti spreman na to da će domaćin krenuti žustro i agresivno, da će dati svoj maksimum u smislu borbenosti, a na našim je dečkima da odgovore na isti način. Pobjeda nam je prijeko potrebna i svi se trebaju podrediti isključivo toj zadaći.