Nekadašnji mladi urugvajski reprezentativac Federico Platero Gazzaneo igra na mjestu stopera, a na šestomjesečnu posudbu stigao je iz švicarskog drugoligaša.

24-godišnji Platero karijeru je započeo u urugvajskom Juventudu, a svojedobno je nastupao za U-20 reprezentaciju svoje zemlje.

Riječ je o 186 centimetara visokom stoperu, dešnjaku, koji bi u Gradskom vrtu trebao zaoštriti konkurenciju u obrani. U Osijeku će ostati najmanje do ljeta, a stručni stožer očekuje da će opravdati dobre preporuke s kojima je stigao u grad na Dravi.

Urugvajac bi pravo nastupa mogao imati već u sljedećem prvenstvenom kolu, ovisno o tomu hoće li mu idućih dana pristići sva potrebna dokumentacija.

Predsjednik Kluba Slobodan Tolj je najavio da dolaskom Platera nije završen prijelazni rok za NK Osijek, a prioritet sada (p)ostaje dovođenje jednog kvalitetnog napadača. Neki su razgovori već obavljeni, no za sada još nema konkretnijih informacija...