Adana Demirspor
5
:
1
  • Utakmica je završila visokom, uvjerljivom, svakako i zasluženom pobjedom Adane Demirspor koja je dominirala u ovom prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige. Uzvrat je za tjedan dana na našoj Opus Areni. Srdačan pozdrav!

• 90'+2'

Belhanda pronalazi Nianga u kaznenom prostoru, ovaj puta snažni napadač, novo lice u redovima Adane, ne pogađa tamo gdje je htio.

• 89'

Lovrić je pucao iz slobodnog udarca s 30 metara, Karačić nije imao problema da to neutralizira.

• 88'

5:1 - ERDOGAN

Kakva golčina prezimenjaka turskog predsjednika! Niang je pokazao zašto ga je Adana dovela u svoje redove uz plaću od 2,5 milijuna eura. Majstorski je primio loptu daleko od osječkih vratiju, ali je odmah vidio utrčavanje Erdogana s desnog krila. Kada je ovaj došao do šesnaesterca toliko je precizno ciljao da je pogodio sam gornji desni kut. Eurogol za 5:1.

• 87'

Na klupu ide dvostruki strijelac Ndiaye, a u igri je bivši napadač Milana Senegalac Niang.

• 81'

Nani je podsjetio na svoje blistave igračke dane, "odapeo" je s 25 metara, bilo je to vrlo snažno, tako da je Malenica odbio loptu na koju nije stigao nitko od domaćih nogometaša.

• 80'

Vrlo dobri i neugodni za čuvanje Yusuf Sari izlazi iz igre, ušao je Erdogan.

• 78'

Čim je ušao u igru, Stefanos je dobio žuti karton.

• 77'

Ozlijedio se tek oporavljeni Barišić, u igri je Evangelou.

• 73'

Javna opomena za Belhandu.

• 73'

4:1 - GRŽAN

Loptu je na bijelu točku namjestio Gržan i vrlo sigurno zabio za smanjenje visokog vodstva Turaka.

• 72'

Svensson ruši Lovrića u šesnaestercu i Kikacheishvili još jednom dosuđuje kazneni udarac, ovaj puta za Osijek.

• 71'

I kod nas su dvije izmjene. Izašli su Pušić i Mierez, a ušli Fiolić i Fućak.

• 70'

Dvostruka zamjena kod Turaka. Na klupu idu Emre Akbaba i Semih Guler, na terenu su Burak i Tokoz.

• 67'

Javnu su opomenu dobili Lovrić i Malenica.

• 67'

4:0 - NDIAYE

Vrlo siguran izvođač najstrože kazne bio je bivši napadač Gorice, poslavši neobranjivo loptu pod gredu.

• 66'

Drambayev je startao na Yusufa Sarija, bilo je to u šesnaestercu i gruzijski sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Možda malo i prestrogo, ali teško je vidjeti s naše pozicije...

• 65'

"Požutio" je Brlek.

• 57'

Evo prave prigode za Bijelo-plave. Centirao je Lovrić, Pušić nije uspio zahvatiti loptu kako je htio, no ona dolazi do Bukvića na drugoj vratnici. Uslijedio je ne baš jak udarac, pa je Karačić iz svog bližeg kuta loptu izbacio u korner.

• 55'

Belhanda je u prodoru, pucao je s 15 metara, zamalo pokraj desne vratnice.

• 52'

3:0 - NDIAYE

I opet se dogodila pogreška koju protivnik ovakve kvalitete rijetko oprašta. Lopta je došla pred vrata Malenice, na njoj je bio Barišić, ali je nespretno reagirao, što koristi Ndiaye i lako zabija za sada već velikih 3:0.

• 51'

Gruzijski sudac je sada zaustavio napad Osijeka preko Miereza zbog navodnog prekršaja nad Semihom.

• 46'

Pušić je pronašao Miereza u šesnaestercu, dobra je to bila pozicija za udarac, ali je Ramon loše ciljao.

• 46'

Pljesak je na ulasku dobio Nani koji je zamijenio Akintolu.

• 46'

S dvije promjene ulazimo u drugi dio utakmice. U svlačionicu su ostali Jugović i Caktaš, ušli su Bukvić i Lovrić.

• Završeno je prvo poluvrijeme u kojem je domaćin bio značajno bolji i opasniji, pa ima i vodstvo od dva gola razlike. Nadamo se boljem nastavku utakmice.

• 45'+5'

Nejašmić ima šansu u posljednjim sekundama prvog dijela, pucao je lijevom nogom s 12-13 metara i loptu poslao iznad vratiju.

• 45'+4'

Sada je opet Malenica spriječio pogodak! Stambouli je krasno asistirao Ndiayeu koji s lijeve strane ulazi u kazneni prostor i prizemnom loptu traži put do mreže, međutim, Malenica je i ovaj puta sjajno intervenirao.

• 45'+3'

Još jedna velika prilika za Adanu. Strijelac prvog gola Svensson je opet na udarcu i tek je za nekoliko centimetara promašio gol.

• 45'+2'

Pogriješio je Nejašmić i loptu predao u noge Ndiayeu koji je iznenada sam ispred Malenice, ali naš vratar odlično reagira i ne dopušta treći pogodak.

• 45'+1'

Gržan centrira s desnog krila, skače Mierez i snažno puca glavom, ali ne pogađa pritom okvir vratiju. No, bila je ovo prva prava prilika za Osijek.

• 42'

Dobro su sada Osječani kombinirali, Mierez je petom pogurnuo loptu prema Jugoviću, ali ipak ne u noge našem kapetanu. Šteta, ovo je moglo biti i opasnije i konkretnije.

• 37'

Sada smo i mi dočekali situaciju u kojoj se moglo nešto više napraviti. Lopta je stigla do Mieeza na 11 metara, pokušao je Argentinac odmah pucati, no dobro je reagirao Manev koji mu se našao uz bok.

• 35'

Svensson je projurio po desnoj strani i zavrnuo loptu u sredinu, dobro pa je nije primio nitko od njegovih suigrača u bijelim dresovima...

• 33'

Opet smo strijepili kako će završiti akcija turske momčadi koju je završio snažnim udarcem Emre Akbaba, srećom pa je zamalo bio neprecizan.

• 28'

Akintola još jednom prijeti, opasan je u driblingu, ali ipak mu lopta ipak ne prolazi put do naših vratiju. Gržan i Barišić su pravovremeni u bloku.

• 16'

2:0 - YUSUF SARI

Olako smo primili i drugi pogodak. Mierez je loše odigrao jednu povratnu loptu i umjesto kontre Bijelo-plavih, dogodilo se suprotno. Belhanda je odmah proigrao Ndiayea koji vješto asistira Yusufu Sariju na desnoj strani šesnaesterca. Prvi udarac Malenica je odlično obranio, no lopta se odbila ponovno istom igraču koji iz blizine ne može promašiti - 2:0.

• 13'

Vrlo su agresivni Turci kada krenu prema našem šesnaestercu. Sada je Akintola proigrao Ndiayea, ovaj ulazi u kazneni prostor, ali ga je na vrijeme blokirao Barišić.

• 7'

Ponovno Adana opasno prijeti. S loptom je Yusuf Sari, pucao je sa 17 metara, srećom iznad grede.

• 3'

1:0 - SVENSSON

Domaćin je odmah došao u vodstvo, a to je najgori mogući scenarij otvaranja utakmice. Ubačaj je došao s lijeve strane od Akintole, Mkrtchyan je glavom loptu izbacio izvan šesnaesterca, međutim, na nju je silovito natrčao Svensson i s 25 metara vrlo preciznim udarcem naciljao sam lijevi donji kut.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 19:54

Adana će zaigrati u najavljivanom sastavu: Karačić, Svensson, Manev, Semih, Rodrigues, Emre, Stambouli, Yusuf Sari, Belhanda, Akintola i Ndiaye.

• 19:53

Osijek će igrati u sastavu: Malenica, Gržan, Barišić, Mkrtchyan, Drambayev, Brlek, Nejašmić, Jugović, Pušić, Caktaš i Mierez. Imamo, dakle, samo jednu promjenu u odnosu na utakmicu protiv ZTE-a u Zalaegerszegu. U početnih 11 je oporavljeni Barišić umjesto Evangeloua.

• 19:52

Na tribinama je oko 20.000 navijača Adane Demispor, a na jug Turske je stiglo i 11 pripadnika Kohorte kojima svaka čast na odlučnosti da i na ovom dalekom gostovanju budu uz našu momčad!

• 19:50

Pozdrav iz vruće Adane sa Yeni Stadiuma na kojem očekujemo početak utakmice između četvrtoplasirane momčadi turske Superlige iz prošle sezone!