:
0
  • Iz minute u minutu
  • Zapisnik
  • Dinamo je slavio u derbiju i zadržao prvo mjesto dok je Osijek ostao na trećoj poziciji.

• 90'+2'

Još jedna kritična situacija za Osječane. Pucao je Gojak, ovaj puta ni naš vratar nije mogao ništa, ali je s gol-linije sada spasio Škorić.

• 90'+1'

Šansa za Andrića, još jednom je Ivušić na pravom mjestu i spriječio je novi pogodak.

• 86'

Žuti karton

Javna opomena za Fućka.

• 84'

Velika prigoda za Tolića čim je ušao u igru, ali ga je na putu do pogotka onemogućio Ivušić koji je i danas dosta toga obranio...

• 84'

Izmjena

Tri zamjene kod Dinama. Izlaze Ademi, Petković i Oršić, ušli su Gojak, Baturina i Andrić.

• 83'

Izmjena

Ivanušeca mijenja Tolić.

• 81'

3:0 - MENALO

Dakako da je pitanje pobjednika riješeno. Petković drugi puta idealno asistira, s desnog krila u kazneni prostor dolazi Menalo i vrlo lijepo i precizno pogađa suprotni kut za potvrdu Dinamove pobjede.

• 75'

Izmjena

Fiolić odlazi na klupu, u igri je Topčagić.

• 72'

Bočkaj je centrirao iz kornera, odlično skače Petković i glavom već praktički matira Ivušića, međutim, s gol-linije spašava spretni Bartolec.

• 70'

Izmjena

Na klupu ide Špikić, u igri je Menalo.

• 69'

Neugodan udarac Ristovskog, lopta je prohujala pokraj vratiju.

• 65'

Utakmicu prati 13.901 gledatelj u baš žestokoj navijačkoj maksimirskoj atmosferi.

• 65'

Žuti karton

"Požutio" je Mišić.

• 60'

2:0 - ŠPIKIĆ

Povećao je domaćin svoju prednost. Bočkaj je s lijeve strane fino ubacio prizemnu loptu do Špikića koji ostaje za trenutak neometan na petercu i pogađa mrežu za 2:0.

• 56'

Izmjena

Trostruka osječka zamjena: izlaze Nejašmić, Mierez i Lovrić, ušli su Mance, Brlek i Fućak.

• 53'

Centrirao je Ristovski, u padu je Petković pucao glavom, no Ivušić bilježi još jednu dobru intervenciju.

• 46'

Izmjena

Počinje drugi dio utakmice, u osječkim redovima ušao je Bartolec umjesto Kleinheislera.

• Završeno je prvo poluvrijeme, Dinamo ima vodstvo i brojčanu prednost na travnjaku.

• 45'

Žuti karton

Javnu opomenu zbog prigovora dobio je Lončar.

• 44'

Drugi žuti karton

Drugi žuti karton za prekršaj nad Špikićem, praktički na centru terena, dobio je Cheberko i Osijek ostaje s igračem manje.

• 41'

Vrlo angažirani Ademi je iznova u završnici akcije domaćina nakon proigravanja Ristovskog, nije uspio matirati dobro postavljenog Ivušića.

• 37'

Malo je nedostajalo da Osječani odmah izjednače. Ubačaj Kleinheislera bio je vrlo dobar, Mierez pravovremen u skoku, uslijedio je udarac čelom, no lopta je završila pokraj desne vratnice.

• 35'

1:0 - ORŠIĆ

Dinamo je poveo. Petković je sjajno s centra proigrao Oršića na lijevom krilu, hrvatski je reprezentativac ušao u šesnaesterac, imao se vremena namjestiti na udarac i poslati loptu u lijevi kut nemoćnog Ivušića.

• 30'

Grgić još jednom ubacuje s desne strane, skače Lovrić i puca glavom iz ne baš lake pozicije, bezopasno po Livakovića.

• 29'

Osijek je u opasnoj kontri, Fiolić je mogao i pucati, no ipak se odlučio proigrati Kleinheislera na desnoj strani čiji udarac nije bio kvalitetan.

• 26'

Udarac Oršića ide u okvir vratiju, naš je vratar siguran u još jednoj intervenciji.

• 24'

Lauritsenov pokušaj glavom, Ivušić nije imao problema.

• 18'

Dobra je šansa bila za Modre. Centaršut Oršića dočekao je Petković i glavom pucao s desetak metara, međutim, iznad grede.

• 15'

Žuti karton

Žuti karton dobio je Cheberko.

• 13'

Ristovski je ubacio zdesna, lopta opet ide za Ademija koji iz kaznenog prostora cilja suprotni, lijevi kut, ali nije pogodio.

• 11'

Ademi je nakon kornera pucao glavom, nije pritom bio precizan.

• 8'

Mierez je nakon ubačaja Grgića s desnog krila s pet metara uspio zatresti mrežu, ali je prethodno loptu dotaknuo rukom, pa je sudac Pajač poništio pogodak.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 19:59

Bijelo-plava krv nek' zakipi u vama! 🤞

• 19:56

Gotovo je sasvim ispunjena donja tribina Sjever s BBB-ima, a lijepa je brojka gledatelja i na Zapadu. Što se Kohorte tiče, naši su navijači zatražili i dobili 70-ak ulaznica za Jug.

• 19:50

Caktaš je ovaj puta ostao na klupi, prednost je dobio Fiolić. U početni sastav vratio se Mierez koji je dobio prednost ispred Topčagića i Mancea.

• 16:32

Polazak za Zagreb bio je jučer oko 17 sati, a za današnji susret neće konkurirati Barri, Bohar, Erceg, Jugović, Jurčević, Leovac, Malenica, Miloš, Ndockyt i Petković. 📋

• 15:37

Bijelo-plavi ove sezone s Modrima imaju izjednačen omjer. Dinamo je bio bolji u prvom međusobnom susretu, prvi ogled u Maksimiru završio je podjelom bodova, a Osijek je slavio u Gradskom vrtu u posljednjoj utakmici ova dva protivnika. 📊

Tko će na koncu izaći kao ukupni pobjednik, saznat ćemo danas oko 22 sata. 🤞

• 13:20

Derbi na Maksimiru najavili su Nenad Bjelica i Karlo Bartolec.

Vjerujem da smo spremni iako će to pokazati teren. Lako je pričati, teren daje odgovore. Razgovarali smo s igračima, nema nikakve kalkulacije osim pobjede do koje možemo doći na ovaj ili onaj način. Vidjet ćemo hoćemo li uspjeti u tome, ali idemo u Zagreb po tri boda, a onda ćemo vidjeti s čime ćemo se vratiti, rekao je Bjelica.

Razmišljanja svlačionice prenio je desni branič Karlo Bartolec.

Svi se borimo, svi želimo biti prvaci, to smo i pokazali kroz sezonu što pokazuje činjenica da se dugo u HNL-u nije dogodilo da se tri kola prije kraja ne zna tko će biti prvak. Sve je otvoreno, napadat ćemo tri boda kako bismo do samog kraja ostali u utrci.