• Zapisnik
  • 22:38

• 21:49

• 21:27

• Završila je utakmica na Poljudu, bez golova i bez pobjednika. Svakome je pripalo po poluvrijeme što se tiče prilika, na oproštaju od jesenske polusezone.

• 90'+6'

Žuti karton

Javna opomena za Pilja.

• 90'+5'

Pokušaj Krovinovića nije bio opasan da bi zaprijetio Malenici.

• 90'+1'

Izmjena

U igri je Pilj, na terenu Žaper, dok je Miereza zamijenio Topčagić.

• 85'

Izmjena

Izlazi Kleinheisler, u igri je Gržan.

• 85'

Bočkaj je u dobroj situaciji, pucao je iskosa s lijeve strane, ali je i to Kalinić obranio.

• 84'

Opet puca Mierez, Kalinić je i ovaj puta siguran.

• 81'

Škorić se oskliznuo u našem šesnastercu, Livaja to koristi da bi pucao iz vrlo obećavajuće situacije, lopta je uzdrmala bližu, lijevu vratnicu.

• 80'

Žaperov udarac izvan kaznenog prostora nije precizan.

• 76'

Mierez s više od 40 metara pokušava iznenaditi Kalinića, nije bilo loše, ali je domaći vratar atraktivnom paradom sačuvao mrežu.

• 75'

Izmjena

Na klupu ide Bohar, ušao je Brlek.

• 74'

Livaja se odlučio na udarac s 20 metara, zamalo je to prohujalo pokraj desne vratnice.

• 70'

Crveni je karton dobio Bjelica nakon protesta što Lovrencscic nije dobio drugi žuti karton zbog starta na Bočkaju.

• 68'

Opasna situacija pred Malenicom. U kontri je Livaja odigrao Krovinovića koji se namjestio na udarac s 15 metara, ali je pucao pokraj lijeve vratnice.

• 65'

Izmjena

Dvije zamjene kod Hajduka. Ulazi Atanasov umjesto Fossatija, dok Čolina mijenja Biuka.

• 60'

Žuti karton

Žuti karton dobio je Lovrencsics.

• 56'

Žaper je pucao glavom nakon kornera, nije pogodio okvir vratiju.

• 48'

Hajduk je odlučnije krenuo u nastavku, Livaja je na loptu u šesnaestercu, međutim, nije uspio pucati kako je htio...

• 46'

Počeo je drugi dio derbija na Poljudu.

• Kraj prvog poluvremena u kojem je Osijek bio opasniji, a propustio je realizirati i (ponovljenu) najstrožu kaznu. Zasad nema pogodaka u derbiju.

• 45'+2'

Fina Kleinheislerova povratna lopta za Žapera koji sa 16 metara puca visoko iznad vratiju.

• 44'

Žuti karton

"Požutio" je i Bohar.

• 44'

Bočkaj puca iz slobodnog udarca s više od 30 metara, Kalinić je siguran na toj lopti.

• 34'

Prva prigoda za Hajduk. Livaja zdesna ulazi u 16 metara i snažno puca, a Malenica je to uspio obraniti. Činilo nam se da je desetka Splićana u zaleđu, no pomoćni sudac nije podignuo zastavicu.

• 30'

©

• 29'

Izmjena

Zbog ozljede izlazi Mlakar, ušao je Ljubičić.

• 26'

Žuti karton

Neoprezno je Cheberko zaradio javnu opomenu.

• 25'

Puca Mierez s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi malo iznad grede.

• 21'

Žuti karton

Žuti karton dobili su Miloš i Kalinić.

• 13'

Bohar ponovno hvata zalet, puca u desni kut u koji je krenuo i Kalinić i loptu odbio u gredu, ostaje 0:0. Kakva šteta.

• 13'

VAR

VAR je provjeravao ovu situaciju i pokazalo se da je Mierez ranije utrčao u kazneni prostor, tako da će se kazneni udarac ponoviti.

• 12'

GOOOOL 0:1 - BOHAR

Bohar šalje loptu snažno i neobranjivo pod gredu i to je vodstvo Osijeka!

• 11'

Jedanaesterac za Osijek! Kleinheisler se odličnom varkom u kaznenom prostoru oslobodio Fossatija koji ga ruši i to je klasičan "penal".

• 10'

Opet se Bohar probija po krilnoj poziciji, duboko je u šesnaestercu i odigrava povratnu loptu za Kleinheislera koji ne uspjeva šutirati u trku.

• 7'

Bohar ulazi s desne strane u kazneni prostor, loptu daje za Miereza koji je leđima okrenut prema vratima, pa ne uspjeva uputiti kvalitetniji udarac...

• 5'

Sudar u skoku Lončara i Mlakara, naš je stoper pritom stradao, ali će nastaviti utakmicu.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 17:27

• 17:15

Već je sada 30.000 gledatelja na Poljudu! Bit će zaista prekrasna atmosfera na derbiju kojim završava prvi dio nogometne sezone u HNL-u.

• 11:48

Raspoloženje u momčadi je odlično, bez obzira na to što, na žalost, nećemo imati na raspolaganju neke igrače. U Split vodimo 22 zdrava igrača i siguran sam da će svaki od njih, koji dobije priliku, dati sve da momčad ostvari pozitivan rezultat. Svi su jako dobro trenirali ovaj tjedan i radujemo se što ćemo baš mi biti akteri derbija pred rekordno ispunjenim Poljudom, istaknuo je Nenad Bjelica na press konferenciji uoči utakmice s Hajdukom.

Dobro smo se regenerirali, dobro radili i pripremali se za Hajduk. Bit će pun stadion, dobre igre, puno borbe i ako budemo pravi na travnjaku možemo se nadati dobrom rezultatu na kraju, rekao je Damjan Bohar.