Hajduk
3
:
1
  • Utakmica je završena pobjedom Hajduka koji je u drugom poluvremenu s dva pogotka riješio derbi u svoju korist.

• 90'+5'

Završni pokušaj Miereza nije precizan, lopta ide iznad grede.

• 90'

Izlazi i Krovinović, u igri je Atanasov.

• 90'

Na klupu idu Sahiti i Grgić, a ušli su Krolo i Pukstas.

• 82'

Uz zvižduke i uvrede s tribina izlazi Caktaš, ušao je Bartolec.

• 79'

3:1 - MLAKAR

Hajduk ipak uspjeva povećati svoje vodstvo. Sahiti je nakon svojih promašaja u drugom dijelu ovaj puta dobro ubacio visoku loptu pred vrata Osijeka, Mlakar se bolje snašao od Leovca koji je bio uz njega i glavom naciljao desni kut za 3:1.

• 78'

Opet je Sahiti u prigodi, ponovno nakon asistencije Krovinovića, ali je slabo pucao iz vrlo dobre situacije, ne pogodivši okvir vratiju.

• 77'

Izlazi Čolina, na terenu je Mlakar.

• 75'

Sahiti ima "zicer" za Hajduk nakon lijepog proigravanja Krovinovića. "Lažnjakom" se Sahiti oslobodio Bralića, ali je potom Ivušić sjajno intervenirao i sačuvao mrežu.

• 69'

2:1 - LIVAJA

Livaja je bio vrlo siguran s bijele točke i matirao Ivušića za novo vodstvo Hajduka.

• 68'

Cipranin je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku u korist domaćina.

• 67'

VAR

Provjera situacije u kojoj je Barišić bio u duelu s Livajom, je li bilo možda igranja rukom našeg stopera...?

• 60'

Snažan, no ipak ne i precizan udarac Krovinovića s 19 metara.

• 59'

Na klupu ide Nejašmić koji je bio upitan prije početka susreta zbog određenih problema s ozljedom, u igri je Beljo.

• 57'

Vuković napušta igru, ušao je Fossati.

• 54'

Livaja je i ovaj puta u ulozi asistenta, no strijelac vodećeg pogotka Sahiti ovaj puta nije pogodio mrežu Bijelo-plavih. Lopta je završila nekoliko metara pokraj desne vratnice.

• 53'

Žaper je u drugom poluvremenu pomaknut ispred dva naša stopera, kako bismo dobili igrača više u sredini za organizaciju napada.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme, bez ijedne izmjene igrača.

• Ciparski sudac Menelaus označio je kraj prvog poluvremena koje je bilo prilično zanimljivo.

• 45'+1'

GOOOOL 1:1 - LEOVAC

Zasluženo izjednačenje Bijelo-plavih na Poljudu! Nakon još jednog kornera za Osijek, lopta je izbijena na nekih 15 metara od vratiju Hajduka, a Leovac je odlično reagirao i lijevom nogom pogodio desni kut ovaj puta nemoćnog Sentića.

• 45'

Najbolja šansa za Bijelo-plave u samom finišu prvog dijela! Caktaš je ubacio iz kuta, Barišić skočio u petercu i glavom uputio loptu prema vratima, a Sentić refleksno reagirao na samoj gol-liniji i tako spaso siguran pogodak.

• 32'

Javna opomena za Livaju.

• 30'

"Požutio" je Bralić.

• 25'

Još bolja prigoda sada za Caktaša! Loeovac je ubacio s lijevog krila, Mijo je bio na lopti prije istrčalog Sentića i pucao glavom, ali iznad grede. Šteta.

• 18'

Imao je sada Mierez i pokušaj glavom nakon centaršuta Gržana. Naš je centarfor uspio pucati u ne baš tako izglednoj situaciji, a lopta odlazi pokraj vratiju.

• 18'

Vrlo dobar udarac Miereza s više od 20 metara iskosa, jako se morao potruditi i namučiti Sentić da bi to obranio i loptu skrenuo u korner.

• 10'

1:0 - SAHITI

Hajduk je došao u vodstvo. Osječani su izgubili loptu na sredini terena, Livaja je potom, pod pratnjom Žapera, idealno asistirao utrčalom Sahitiju koji je pobjegao Leovcu i s desne strane matirao Ivušića. Naš je vratar bio na toj lopti, ali nije uspio spriječiti pogodak.

• 5'

Iz slobodnog udarca s 35 metara pucao je Krovinović, lopta je išla u okvir vratiju, ali nije stvorila probleme Ivušiću.

• 5'

Jako brzo je karton dobio Gržan.

• 4'

Prvi pokušaj Splićana i to prilično opasan. Loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Grgić i pucao s 15 metara. Zamalo je bio neprecizan.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 17:33

Posebnost ovoga derbija je da će ga voditi suci s Cipra, predvođeni glavnim arbitrom Menelausom.

• 16:07

Derbi u Splitu na press konferenciji najavili su trener Rene Poms i Adrian Leon Barišić

Ako smo na maksimumu možemo pobijediti svakoga u HNL-u i to je naš fokus. Želimo momčad dovesti do najviše moguće razine, a onda se protiv svakoga možemo boriti za pobjedu. To je cilj. Hajduk ima odlučnu momčad, sjajne individualce, ali ako smo na maksimumu imamo velike izglede napraviti nešto, rekao je Poms.

Znamo o kakvom je igraču riječ, ali prilazimo ovoj utakmici kao i svakoj drugoj. Svaka momčad u ligi ima kvalitetnih pojedinaca pa se nismo nešto posebno pripremali za njega. Svakako, na travnjaku ćemo obratiti pažnju na njega, u podsvijesti nam je da se radi o kvalitetnom igraču pa ćemo si pomagati u obrani. Treba biti sto posto koncentriran i momčadski ga zaustaviti, odgovorio je Barišić na pitanje o Marku Livaji s kojim ga očekuju izravni dueli na terenu.