Kutjevo
1
:
4
  • Utakmica je završila očekivanom i neupitnom pobjedom Osijeka koji se plasirao u osminu finala nacionalnog Kupa.

• 90'+3'

Tokić je imao prigodu smanjiti rezultat, ali ga je u tome spriječio Barešić.

• 90'+2'

1:4 - MIEREZ

Ipak smo vidjeli još jedan pogodak u samom finišu utakmice. Iz slobodnog udarca sa 18 metara lijepo je lijevi gornji kut pogodio Mierez.

• 90'

Zaustavio je čuvar mreže Kutjeva i Omerovićev udarac, doduše uz malo sreće, ali i dalje ostaje 1:3.

• 89'

Opet je pljesak zaslužio Šestak, obranivši novi šut Garmasha.

• 86'

Atraktivno je u padu pucao Živković, nedovoljno precizno za promjenu rezultata.

• 85'

Bilježimo i pokušaj Garmasha kojega je mladi čuvar mreže Kutjevčana neutralizirao.

• 84'

Mierez je ponovno na udarcu, ovaj puta nogom, ali lopta odlazi pokraj vratiju.

• 83'

Evo nam i debija juniora Luke Barića koji je zamijenio Fiolića.

• 83'

Gržan je dobro centrirao, Mierez isto tako pucao glavom ciljajući desni kut, no Šestak se iskazao u ovoj situaciji.

• 81'

Evo odmah i 32. udarca Osječana ka protivničkim vratima. Sada je pokušao Živković, a ishod je isti kao i prije 20-ak sekundi.

• 80'

Dobra prigoda za Garmasha, lopta odlazi pokraj desne vratnice.

• 79'

Ozlijeđenog vratara domaćih Lopeza, koji je puno toga obranio, zamijenio je mladi Šestak.

• 72'

Zanimljiva situacija - ulazi gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir za kojega kažu da je svakako najbolji nogometaš među gradonačelnicima i obrnuto. Izašao je Karačić, uz njega i Iličić, a na terenu je uz čelnika gradske uprave i Brazilac Barros.

• 67'

Garmash je bio blizu pogotku, lopta ipak ide tik uz desnu vratnicu.

• 63'

Centrirao je Živković, a glavom pucao Mierez. Nije naciljao okvir vratiju.

• 60'

Četverostruka izmjena u našoj momčadi. Na klupu idu Nejašmić, Caktaš, Pušić i Lovrić, a ušli su debitant Prekodravac, Mierez, Garmash i Omerović.

• 58'

Sada je Karačić šutirao iz daljine, opet je osječki vratar siguran u svojoj intervenciji.

• 57'

Lijepa prigoda za Kutjevo. Sušić je centrirao idealno za Budimira koji iz prve puca, a Barešić je krajnjim naporom zaustavio taj udarac.

• 53'

1:3 - BRALIĆ

Naš kapetan u današnjem susretu je povisio prednost Bijelo-plavih. Snažno je s 20-ak metara "odapeo" Lovrić, lopta je na putu ka vratima pogodila domaćeg vratara u glavu i završila na gredi. No odbila se do Bralića koji je kod prethodnog prekida ostao u kaznenom prostoru i mirno s desetak metara pogodio mrežu.

• 52'

Lovrić prijeti iz slobodnog udarca s 25 metara, Lopez je jedva uspio obraniti.

• 46'

Krećemo u drugi dio susreta uz dvije izmjene kod domaćih. Nema više na terenu Novića i Mpoleshe, umjesto kojih igraju Žulj i Sušić.

• Završeno je prvo poluvrijeme na stadionu ŠRC Kutjevo, Osijek ima tek minimalnu prednost iako je uputio 23 udarca ka suparničkim vratima, uz 9 izvedenih kornera.

• 45'+1'

1:2 - CAKTAŠ

U sudačkoj nadoknadi vremena Osječani postižu svoj drugi pogodak. "Slobodnjak" je s 20-ak metara izveo Lovrić koji je ciljao desnu stranu, Lopez je to jedva obranio, međutim, lopta je stigla do Caktaša koji iz blizine pogađa bližu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

• 42'

Sada su Zeleni imali dosta sreće. Živković je spustio loptu za Pušića čiji je udarac malo izvan šesnaesteraca išao pod gredu, ali je kolumbijski vratar sjajnim refleksom spriječio ulazak lopte u mrežu.

• 41'

Živković puca u gužvi ispred Lopeza, lopta se odbija od jednog domaćeg igrača i završava pokraj desne vratnice.

• 39'

Veliku su prigodu imali Kutjevčani. Karačić je idealno asistirao Belgijcu Mpoleshi koji bježi osječkoj obrani i dolazi sam ispred Barešića koji je odličnom intervencijom sačuvao mrežu!

• 36'

Nejašmiću je lopta na čelu na Pušićev ubačaj iz kornera. Nema preciznosti u tom šutu glavom.

• 28'

1:1 - LOVRIĆ

Osijek je izjednačio. Živković je proigrao Caktaša u kaznenom prostoru, lopta je potom stigla do Lovrića koji se dobro snalazi u gužvi pred vratima i prizemnim udarcem pogađa donji desni kut za 1:1.

• 26'

Caktaš puca glavom nakon centaršuta Gržana, nije bio sasvim precizan. Lopta je "odsjela" na desnoj vratnici.

• 18'

1:0 - ANTUNOVIĆ

Domaćin je došao u vodstvo. Imali su Kutjevčani kontru, lopta je išla na desnu stranu prema Antunoviću koji je izdržao dvoboj s Mkrtchyanom, kojemu ne uspjeva pomoći ni istrčali Barešić. Odlično se snašao napadač Zelenih i loptu iskosa smjestio u nezaštićenu mrežu.

• 18'

Na sličan način pokušava i Nejašmić, bilo je to nešto bliže okviru vratiju, ali ne i dovoljno precizno...

• 15'

Pokušava Lovrić izvan šesnaesteraca, lopta ide visoko iznad grede.

• 14'

Velika šansa za Osijek. Ubacio je Zebec, idealno s lijeve strane, točno na glavu Živkovića koji na drugoj vratnici s 5 metara puca pod gredu, ali Lopez se odlično snašao i obranio udarac našeg krilnog napadača.

• 12'

Dobra akcija u kojoj su sudjelovali Živković, Caktaš i Pušić. Pucao je ovaj posljednji sa 14 metara, ali je to bilo slabo da bi se svladalo Lopeza.

• 5'

Ušli su Kutjevčani u naš kazneni prostor, s loptom je bio Mpolesha, no brzo je bio blokiran u namjeri da učini nešto više.

• 1'

U 40. sekundi bilježimo prvi udarac. Uputio ga je Caktaš s ruba kaznenog prostora, Kolumbijac Lopez Zuluaga na vratima Kutjevčana nije imao problema s tom loptom.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 15:28

Sudit će Pečarić iz Zagreba, uz asistenciju svojih sugrađana Pušića i Podruga. U ovoj fazi natjecanja nema VAR-a.

• 15:24

Domaćin će istrčati u sastavu: Lopez, Nović, Majstorović, Karačić, Antunović, Iličić, Tokić, Seok, Mpolesha, Budimir i Nemec.

• 15:23

Za Osijek će igrati: Barešić, Gržan, Bralić, Mkrtchyan, Zebec, Nejašmić, Fiolić, Živković, Lovrić, Pušić i Caktaš.

• 15:22

Vratili smo se, dakle, nakon više od 30 godina u ovaj gradić u "Zlatnoj dolini" u kojem su Osječani 1992. godine igrali svoje domaće utakmice u premijernom izdanju HNL-a. Dakako da je danas nogometni praznik za Kutjevčane koji su u velikom broju došli na utakmicu.

• 15:21

Srdačan pozdrav iz Kutjeva! Očekuje nas susret šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa između domaćeg četvrtoligaša i Bijelo-plavih.