• Utakmica je završila, Osijek je startao pobjedom u novoj sezoni.

• 87'

Na klupu idu Fruk i Mitrović, u igri su Da Cruz i Jurić.

• 86'

Crveni karton

Jasno se vidjelo da je Julardžija produženim klizećim startom udario Nejašmića i to je naprosto morao biti crveni karton za igrača Gorice.

• 83'

VAR

Provjerava se start Julardžije nad Nejašmićem kojega je sudac Čuljak procijenio prekršajem za Goricu?!

• 81'

Izlaze kod Gorice Golubickas, Keita i Krizmanić, ušli su Julardžija, Vojtko i Raspopović. U osječkim redovima igru su napustili dvostruki strijelac Beljo i Kleinheisler, u igri su sada Mierez i debitant Janjić.

• 80'

Javna opomena za Keitu.

• 78'

Fiolić je na udarcu svojom ljevicom, nije bilo precizno, ali je ipak korner za Osijek nakon kojega je glavom pucao Nejašmić - pokraj vratiju.

• 75'

Na klupu idu Bartolec i Fućak, ušli su Miloš i Žaper.

• 74'

GOOOOOL 2:1 - BELJO

Beljo je "rastavio" Banića i poslao loptu u donji lijevi kut za novo vodstvo Osijeka!

• 73'

VAR

VAR provjerom je utvrđeno da je to bio prekršaj gostujućeg braniča za najstrožu kaznu i Belji se poništava karton.

• 72'

Žuti karton dobio je Beljo koji je bio u dvoboju s Jovičićem i završio na travi. Čuljak je procijenio da je riječ o simuliranju.

• 66'

1:1 - LONČAR (ag)

Brzo je Gorica došla do izjednačenja. Kalik je centrirao, na loptu je krenuo Lončar i nažalost matiran je Ivušić.

• 63'

Kleinheisler fino ubacuje loptu s desnog krila u peterac, uklizao je Fiolić, ali je za dijelić sekunde zakasnio...

• 62'

GOOOOL 1:0 - BELJO

Osijek je poveo! Keita je loše izbacio loptu glavom ispred kaznenog prostora, Beljo je to iskoristio i snažnim udarcem s 19 metara matirao Banića.

• 58'

Dalekometni pokušaj Nejašmića, nije bilo loše, ali ni dovoljno precizno.

• 52'

Nakon ubačaja iz kuta opet je Kalik u šansi, udarac mu nije precizan.

• 51'

I sada je opasno pred vratima Osijeka. Kalik se namjestio na udarac, dobro je i pucao, no Škorić loptu glavom odbija u novi korner.

• 49'

Gosti su u kontri preko Fruka, koji je pucao pokraj desne vratnice, samo je korner za Goricu.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Gradskom vrtu.

• Osijek je imao inicijativu i dosta pokušaja, no nema promjene rezultata pri odlasku na odmor.

• 45'

Kleinheisler je u dobroj poziciji za udarac, ali je mađarski reprezentativac baš loše pucao.

• 38'

Slabo je pucao Kleinheisler iz dosta opasne situacije, nije Banić imao nekih problema da zabilježi još jednu obranu.

• 35'

Osijek prijeti iz još jednog prekida. Ubacio je Fiolić, glavom pucao Nejašmić, no Banić je i ovaj puta bio tamo gdje je krenula lopta.

• 34'

Najveća prilika do sada i to za Goricu. Kalik je sjajno proigrao Jurića u kaznenom prostoru, napadač gostiju je sam ispred Ivušića koji spašava Osječane.

• 33'

"Požutio" je Najašmić, iako je njegov start isključivo bio na loptu...

• 26'

Evo i gostiju pred osječkim vratima. Kalika je uspio blokirati Škorić.

• 21'

Fiolić je iz skraćenog kornera stavio gostujućeg vratara na ozbiljnu kušnju, međutim, Banić je dobro reagirao i sačuvao mrežu.

• 20'

Javna opomena za Krizmanića.

• 17'

Fiolić je na udarcu, nije dobro "poklopio" loptu koja ne pogađa okvir vratiju.

• 15'

Žuti karton za Golubickasa.

• 11'

Kleinheisler puca izvan šesnaesterca, nije bilo prejako, iako precizno. Banić mirno prihvaća loptu u naručje.

• 8'

Još bolja šansa za Bijelo-plave! Centaršut Bartolca išao je na Belju, Banić je uspio loptu "izboksati", ali samo do Brleka. Naš je veznjak pucao s 15 metara, ali je pogodio Jovičića.

• 6'

Nakon ubačaja iz kuta glavom je s vrha peterca pucao Škorić, ipak nije naciljao okvir vratiju.

• 5'

Još jedna prilika za Osijek. Fućak ubacuje s lijeve strane, loptu ne stiže Beljo, ali je ipak s druge vratnice pucao Brlek čiji je udarac Krizmanić blokirao.

• 1'

Već u 18. sekundi Osječani su imali prvu situaciju koja je bila vrlo opasna po goste. Fiolić je krenuo prema šesnaestercu, došao na 17 metara i pucao lijevom nogom, ali je ipak blokiran.

• Naprijed naši Bijelo-plavi!

• 18:59

• 18:59

Na startu izostaje Lovrić koji "vuče" crveni karton baš iz posljednjeg dvoboja s Goričanima.

• 18:59

Zanimljivo je da su ove dvije momčadi zaključile međusobnim dvobojem prošlu sezonu. Tada se igralo u Velikoj Gorici i bilo je neriješeno 1:1.

Utakmicu s Goricom najavili su trener Nenad Bjelica i kapetan Mile Škorić

Svi su željni igre, to su pokazali ne samo u dosadašnjim utakmicama nego i u svakom treningu kojeg smo odradili u ovom periodu. Zadovoljan sam sa svime i sa svima, s puno optimizma očekujemo prvu utakmicu, rekao je Bjelica.

U Gradskom vrtu smo ih skoro svaki put nadigrali. Oni bi nam ni iz čega zabili gol pa bi bilo drž' ne daj do kraja. U Velikoj Gorici imamo puno više problema. Zašto? Tvrda momčad, nezgodna za igru… Sada smo definitivno favoriti, ali ako ne budemo na maksimumu opet će biti problema, zaključio je Škorić.

Cijelu press konferenciju pogledajte u nastavku:

• 16:36

Najvažnije informacije za navijače uoči utakmice 1. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Osijek - Gorica.

Prodaja ulaznica

• ulaznice za utakmicu protiv HNK Gorica moguće je kupiti od 10 do 20 sati na Ticket pointu kod tribine Zapad stadiona Gradski vrt.
    • na dan utakmice s HNK Gorica polugodišnje ulaznice i članske iskaznice moguće je kupiti isključivo do 16 sati na Ticket pointu.

Ulaz na stadion

• pri ulasku na stadion potrebno je predočiti polugodišnju/pojedinačnu ulaznicu za utakmicu i osobni dokument.
    • ime i prezime s polugodišnje/pojedinačne ulaznice mora odgovarati osobnom dokumentu.
    • gledatelji koji napuste stadion za vrijeme utakmice neće se moći vratiti na tribine budući da se ulaznica ne može dva puta validirati.

Otvaranje ulaza

• Ulazi se otvaraju u 18 sati.
    • Pozivamo sve gledatelje na što raniji ulazak na stadion zbog eventualnih gužvi koje mogu nastati prilikom procedure ulaska na stadion.

Gradski prijevoz putnika

• Besplatan prijevoz za sve članove NK Osijek od 16 do 23 sata - dozvoljen je ulaz ograničenom broju navijača.

Stvarajmo uspomene

• Fotografiraj se tijekom utakmice u Gradskom vrtu, postavi fotografiju ispod objave na klupskom Facebook profilu i sudjeluj u nagradnom natječaju u kojem možeš osvojiti dres.
    • Svakog mjeseca dres će osvojiti fotografija koju odabere žiri sastavljen od igrača NK Osijek, a sve poslane fotografije bit će objavljene na foto zidu novog stadiona.