• Iz minute u minutu
  • Zapisnik
  • 23:34

A igrač utakmice je? 🤔

• Utakmica je završila, Osijek slavi u derbiju s Hajdukom i napokon osvaja sva tri boda.

• 90'+9'

Žuti karton

Žuti karton za Mancea.

• 90'+8'

Opet je Sahiti u pravoj prilici, ali Ivušić iznova pokazuje zbog čega je hrvatski reprezentativac.

• 90'+7'

Melnjak je pucao glavom nakon prekida - iznad grede.

• 90'+6'

Žuti karton

Javna opomena za Brleka.

• 90'+4'

Sahiti je na udarcu, Ivušić je mirno prihvatio loptu u naručje.

• 90'+2'

Mance ubacuje loptu u šesnaesterac, ali je ne stiže Brlek...

• 90'

Igrat će se najmanje deset minuta sudačke nadoknade!

• 89'

Izmjena

Izlaze Beljo i odlični Kleinheisler, na travnjaku su Mance i Cheberko.

• 85'

VAR

Traje VAR provjera je li Čolina eventualno bio u zaleđu. Pokazalo se da - je.

• 83'

U velikoj gužvi pred Ivušićem Splićani dolaze do pogotka. Bilo je to pravo opsadno stanje u osječkom šesnaestercu, nekoliko je igrača pokušalo postići pogodak, Čolini je udarac bravurozno obranio Ivušić, potom je vratnicu pogodio Livaja, a na odbijenu loptu natrčava Mlakar i neobranjivo trese mrežu.

• 79'

Žuti karton

Žuti karton za Mikanovića.

• 78'

Izmjena

Na klupu ide Kalik, a na travnjaku je Čolina.

• 75'

Žuti karton

Javna opomena za Kalika.

• 73'

2:1 - LIVAJA

Jedanaesterac je vrlo sigurno izveo Livaja pogodivši gornji desni kut.

• 71'

Kazneni udarac za Splićane nakon prekršaja Leovca nad Awaziemom.

• 70'

Lijepa šansa za Hajduk. Livaja je pronašao Krovinovića u kaznenom prostoru, uslijedio je udarac sa 14 metara, ali je Ivušić obranio i ovaj puta.

• 67'

Izmjena

Dvije zamjene obavit će Dambrauskas. Povlači s terena Kalinića i Grgića, ušli su Mlakar i Fossati.

• 59'

Izmjena

Dvostruka zamjena kod Osječana. Na klupu idu Caktaš i Fiolić, ušli su Žaper i Brlek.

• 55'

Poništen gol Sahitija uslijed zaleđa u jeku nadmoći Hajduka.

• 53'

Dugo su kombinirali gostujući nogometaši, da bi Krovinović asistirao Melnjaku koji je u petercu, ali Ivušić sjajno reagira kao u prvom poluvremenu kada mu u prigodi bio Biuk.

• 50'

Žuti karton

"Požutio" je Leovac.

• 47'

Danas naprosto nezadrživi Kleinheisler odmah stavlja Sentića na veliku kušnju. Vratar Hajduka uspijeva krajnjim naporom obraniti njegov udarac iskosa s lijeve strane.

• 46'

Drugo poluvrijeme počinje uz tri izmjene. Kapetan Osijeka Škorić morao je ostati u svlačionici, a ušao je Barišić. Kod Hajduka su izašli Biuk i Lovrencsics, u igri su Sahiti i Mikanović.

• Odlični su Osječani u prvom poluvremenu i zasluženo vode s 2:0 golovima Leovca i Belje.

• 45'+1'

Vrlo snažan udarac Caktaša s 20-ak metara, lopta je fijuknula malo iznad grede.

• 44'

Kalinić je u šansi nakon ubačaja Lovrencsicsa s desnog krila, ali je udarac Hajdukove "devetke" bio preslab da bi matirao Ivušića.

• 42'

Žuti karton

Žuti karton za Lovrencsicsa.

• 41'

GOOOOL 2:0 - BELJO

Beljo je vrlo siguran s bijele točke, "rastavio" je Sentića i zatresao mrežu za 2:0!

• 39'

Jedanaesterac za Bijelo-plave. Sjajnog Kleinheislera prekršajem je u šesnaestercu, nakon vrlo lijepog driblinga, zaustavio Grgić i to je klasičan "penal".

• 33'

Iznimno raspoloženi Kleinheisler je još jednom nadmudrio obranu gostiju, ubacio loptu pred vrata gdje su u skoku bili Caktaš i Beljo, međutim, ipak nijedan od njih dvojice nije uspio upututi udarac čelom s nekih 6 metara...

• 23'

GOOOOL 1:0 - LEOVAC

Osijek vodi u derbiju! Škorić je krasnom dijagonalom pronašao Kleinheislera na lijevoj strani, uslijedila je povratna lopta na rub šesnaesterca za Leovca i vrlo precizan udarac u sam donji desni kut!

• 16'

Velika prigoda za Hajduk. Livaja se probio po desnoj strani, odlično zavrnuo loptu u sredinu za Biuka čiji je udarac s desetak metara refleksno obranio Ivušić i sjajnom intervencijom spriječio vodstvo gostiju.