1
  • Osijek nosi bod s Rujevice, potpuno zasluženo!

• 90'+4'

GOOOOL 1:1 - ŽAPER

Osijek je izjednačio duboko u sudačkoj nadoknadi! Jurčević je ubacio iz prekida, Žaper najviše skočio u kaznenom prostoru i glavom "sproveo" loptu u lijevi kut napokon nemoćnog Labrovića!!

• 90'+2'

Karton za Dilavera.

• 88'

Izlazi Janković kod Rijeke, ušao je Veiga.

• 88'

Na terenu je Topčagić umjesto Jugovića.

• 87'

Prava prigoda za 1:1, ali nema promjene rezultata. Bukvić šalje loptu u kazneni prostor, pucao je Mierez u sam donji desni kut, a Labrović panterskom intervencijom sačuvao mrežu!

• 83'

"Požutio" je Jugović.

• 76'

Izlaze Marin i Frigan, ušli su Djouahra i Obregon.

• 74'

Sada su "zicer" imali Riječani. Ampem je s desne strane idealno ubacio za Frigana koji puca u padu, činilo se da će to biti 2:0, no ipak je najbolji strijelac Rijeke pucao pokraj desne vratnice.

• 73'

Dvije zamjene u našoj momčadi. Na klupu idu Caktaš i Lovrić, ušli su debitant Bukvić i Špoljarić.

• 68'

Igru napuštaju Grgić i Selahi ,ušli su Ampem i Banda.

• 66'

Lovrićev "slobodnjak" s 25 metara završava pokraj desne vratnice.

• 63'

Kombiniraju Jugović i Lovrić, moglo je to i bolje ispasti na kraju. Pucao je Lovrić s 15 metara, lopta ide iznad grede.

• 58'

Blokiran je udarac Vukčevića u velikoj gužvi pred vratima Malenice.

• 52'

Centimetri su dijelili Osječane od izjednačenja! Jugović je ubacio s lijeve strane za Fiolića koji je pucao glavom i već svladao Labrovića, međutim, Galešić je više sretno nego spretno loptu s gol-linije izbacio u polje. Nevjerojatno da ovo nije završilo pogotkom!

• 50'

Opomenut je Vukčević zbog nesportskog ponašanja.

• Završilo je prvo poluvrijeme odličnog derbija na Rujevici. Obostrano je bilo puno šansi, a domaćin ima vodstvo iz kaznenog udarca kojega je u gol pretvorio Frigan.

• 45'+1'

Opet smo bili tako blizu pogotku, no ostaje 1:0. Omerović je dao loptu Fioliću koji je zdesna proslijeđuje pred Labrovića, ali nitko dolazi u mat-poziciju, pa se lopta prošla petercem i Riječani su mogli odahnuti.

• 42'

Velika prilika za Rijeku. Frigan je majstorski dubinskom loptom proigrao Marina na kojega istrčava Malenica, napadač Riječana ga je prebacio, ali nije pogodio mrežu...

• 40'

Fiolić je na udarcu, uzbuđenja se izmjenjuju na obje strane, Labrović se i ovaj puta iskazao na riječkim vratima.

• 38'

Selahi je u šansi pred vratima Malenice, nije mu uspio opasnije zaprijetiti.

• 37'

Ozlijedio nam se Gržan, ušao je Fiolić. Silom prilika sada je Omerović na desnom boku.

• 36'

Još jednom prijeti Lovrić, sada udarcem s 20-ak metara, jedva je to obranio Labrović i loptu izbio u korner.

• 33'

Lovrić opasno prijeti, lopta je u riječkom petercu, ali se dobro snašao Dilaver.

• 31'

1:0 - FRIGAN

Vrlo siguran s bijele točke bio je Frigan i snažnim udarcem loptu "zakucao" pod gredu za vodstvo domaćina.

• 30'

VAR

Bila je kraća provjera u VAR sobi, utvrđeno je da nije bilo zaleđa u ovoj situaciji, tako da je potvrđena odluka suca Strukana.

• 30'

Kazneni udarac za Rijeku! Frigan je u kontri prošao desnim krilom, praktički je došao do same gol-linije i zavrnuo loptu u sredinu i pogodio Žapera u ruku.

• 21'

Evo nam još jedne vrlo izgledne prilike za našu momčad! Omerović je proigrao Lovrića na lijevom krilu, uslijedila je fina asistencija kao na pladnju za Caktaša čiji udarac iskosa s desne strane unutar kaznenog prostora Labrović nogom krajnjim naporom brani.

• 15'

Dobro su kombinirali Vukčević, Grgić i Janković koji je tu akciju Riječana završio udarcem s 15 metara, ali je uspješno blokiran u toj situaciji.

• 10'

Još jedna prava prilika za Bijelo-plave! Sada se Lovrić sa svoje pozicije "spustio" u šesnaesterac, činilo se da će mu lopta izmaknuti kontroli, ali je ipak uspjeva vratiti prema Jugoviću čiji je udarac s 14-15 metara blokiran. Odmah potom pokušao je i Mierez, ali nije bio precizan.

• 8'

Kontra Osječana koja je puno obećavala, ali je olako ispuštena. Caktaš je dobio loptu na desnoj strani i ušao u kazneni prostor, u sredini su mu sami bili Mierez i Lovrić, no Mijo je pucao. Labrović je dobro intervenirao i prava je prigoda otišla u nepovrat. Šteta.

• 7'

Sada nam opasnost stiže s lijeve strane riječkog napada. Centaršut Vukčevića ide na opasnog Frigana koji pokušava "škaricama", srećom pa nije uspio pogoditi cilj.

• 3'

Velika prigoda za Rijeku. Hodža se probio po desnoj strani, potom idealno loptu šalje u sredinu gdje je utrčao Marin i sa 8 metara iz idealne situacije prebacio vrata!

• Ajmo Osijek!

• 14:57

Nadamo se da bi baš ova utakmica mogla biti naša prekretnica. Nemamo u kadru kartoniranog Leovca i Cheberka koji je uoči puta rekao treneru Perkoviću da se ne osjeća spremnim za nastup, pa je ostao u Osijeku.