NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Polufinale je veliki motiv

USUSRET ČETVRTFINALNOM SUSRETU KUPA HRVATSKE

Polufinale je veliki motiv

29.11.2016.

Osječani u srijedu dočekuju Slaven Belupo kojeg su oba puta svladali ove sezone.

U našem su prvoligašu susret četvrtfinala Kupa Hrvatske protiv Slaven Belupa ove srijede u Gradskom vrtu (16,30 sati) proglasili jednim od najvažnijih u jesenskom dijelu sezone.

Jasno je da Osječani vide svoju prigodu probiti se u samu završnicu najmasovnijeg natjecanja, a kako im je protivnik slabije rangirana momčad u odnosu na Bijelo-plave koji imaju i prednost domaćeg terena, ipak bi se moglo reći da Osijek preuzima i ulogu favorita. Osim toga, Zekićevi su izabranici ove sezone već u dva navrata bili bolji od „Farmaceuta“, pa je i to činjenica koja im ide u prilog uoči predstojećeg dvoboja.

Unatoč svemu tome, nitko u osječkim redovima ne misli da će Koprivničani biti lak zalogaj. Naprotiv, svi respektiraju suparnika koji je nedavno gostovao na našem stadionu u prvenstvenom ogledu, pa smo se uvjerili koliko je bio neugodan. Tada su Osječani slavili s 1:0 pogotkom Peroševića iz kaznenog udarca, dok je u Koprivnici ljetos bilo 3:2, a junak je bio dvostruki strijelac i bivši igrač Slaven Belupa, Muzafer Ejupi.

Uzvratiti Koprivničanima za prošlu sezonu

Kada je riječ o putu obje momčadi do četvrt-završnice Kupa u ovoj natjecateljskoj godini, Osijek je ipak bio nešto uvjerljiviji. Barišić i suigrači prvo su u šesnaestini finala svladali trećeligaša Vukovara '91 u gostima sa 4:1, dok je Kopićeva momčad tek boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirala Varaždin nakon što je prethodno bilo neriješeno 2:2.

U osmini finala Bijelo-plavi su dobili Šibenika na Šubićevcu s 2:1 nakon prednosti od dva gola razlike, dok su Koprivničani igrali u Novigradu s tamošnjim drugoligašem kojega su pobijedili s 1:0. Osječanima se sada pruža prilika i za uzvrat Podravcima za eliminaciju iz Kupa u prošloj sezoni kada je na Gradskom stadionu u Koprivnici bilo 1:1, pa su odlučivali penali u kojima je domaćin bio koncentriraniji i precizniji.

Imajući u vidu da se igra samo jedna utakmica, što znači da nema popravnog ispita, ulog je podjednako velik i za jedne i za druge, budući da plasman u polufinale na proljeće donosi i priliku za proboj u samu završnicu, u borbu za trofej.

I još nešto. Osječkom sastavu ovo će biti posljednji domaći nastup u polusezoni i svakako će se od svojih vjernih navijača nastojati oprostiti pobjedom i dobrom igrom, prije tri uzastopna gostovanja u borbi za prvenstvene bodove (Split, Pula i Zaprešić).

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti