Prvi puta su Bijelo-plavi pred svojim navijačima u HNL-u zaigrali u kolovozu 1992. kada su ugostili Šibenik.

Utakmica između nogometaša Osijeka i Lokomotive, koja nas očekuje na Međunarodni praznik rada, 1. svibnja,  bit će u znaku jednog lijepog jubileja. Naime, upravo u ponedjeljak Bijelo-plavi će odigrati 400. prvenstveni dvoboj na svom stadionu u okviru HNL-a. Sigurno bi ta brojka bila i veća da naš prvoligaš u premijernoj sezoni Hrvatske lige, tijekom proljeća 1992. godine, uslijed ratne opasnosti u svome okruženju, nije morao domaće nastupe imati diljem Slavonije gdje je ipak bilo mirnije. Stoga je lijepo prisjetiti se prvog susreta u borbi za bodove hrvatskih prvoligaša, kojemu smo svjedočili u Gradskom vrtu. Bilo je to 23. kolovoza '92, kada je naša ondašnja momčad ugostila Šibenik i pred 5.000 gledatelja slavila s 2:0. Strijelci su bili Beširević u 9. i Rukavina u 22. minuti, a Osijek je igrao u sastavu: Perić, Kulešević, Rukavina, Margeta, Pavić, Petrović, Bičanić, Bajsić, Beširević (Putnik), Špehar i Delevski (Vukoja).

Protiv Dinama pred 25.000 gledatelja

Puno je nezaboravnih utakmica u tom vremenu koje je iza nas, pa bismo o njima mogli naširoko i nadugačko pisati. Veselili smo se velikim pobjedama, tugovali zbog poraza koji su nam teško pali, a uvijek je tu bila i vjerna publika koja je sve to pratila s tribina. Najviše gledatelja na jednoj utakmici, govoreći o razdoblju od stjecanja hrvatske samostalnosti, bilo je u sezoni 1994/95 kada je ogled Osijeka i Dinama pratilo približno 25.000 ljubitelja nogometa. Tu je brojku u nešto kasnijim sezonama bilo nemoguće ponoviti iz jednostavnog razloga što su u Gradskom vrtu 1998. godine postavljene stolice , pa je kapacitet stadiona smanjen i trenutno iznosi 18.856 mjesta. Dodajmo na kraju da je svoju prvu službenu europsku utakmicu NK Osijek na svom stadionu odigrao u ljeto 1998., kada se u 1. kolu Kupa UEFA susreo s belgijskim Anderlechtom kojega je tada uspio pobijediti s 3:1.