Iako je kratko vrijeme proveo u Gradskom vrtu, Turina je zaslužio nagradu Kohorte za najsrčanijeg prvotimca.

Petnaestak minuta prije utakmice između Osijeka i Lokomotive prisjetili smo se prerano preminuloga Ivana Turine, na četvrtu godišnjicu njegove smrti. Dobrodušni Turina jedno je vrijeme bio čuvar mreže našeg prvoligaša,  u čije redove je stigao na posudbu iz Dinama, a kakav je dojam pritom ostavio - najbolje svjedoči činjenica da je dobio nagradu „Kohortino srce“ za najsrčanijeg prvotimca Bijelo-plavih. Dakle, ne samo da se iskazao svojim obranama, nego i odnosom prema Klubu i navijačima što oni posebno cijene.

Dres za Denisa Matkovića

Bilo je to na kraju sezone 2002/2003., stoga su fanovi Osijeka još jednom zapljeskali pokojnom Ivanu koji nam zauvijek ostaje u najljepšim uspomenama. Denis Matković iz Brođanaca, koji na društvenim mrežama ima svoj posebni „golmanski kutak“, puno je pisao o Turini, stoga nam je ovaj puta bio drag gost u Gradskom vrtu, pri čemu je od našeg čuvara mreže Zvonimira Mikulića dobio i poseban vratarski dres NK Osijek na čijoj poleđini piše „Ivan Turina 2.5.2013.“