Osječani su do pobjede došli u drugih 45 minuta, kada je njihov najbolji strijelac glavom dvaput pogodio mrežu.

Nogometaši Osijeka odigrali su kontrolnu utakmicu protiv slovenskog prvaka Maribora na Pohorju. Oba su trenera, Zoran Zekić i Darko Milanič, na travnjak izveli dvije različite jedanaestorice u dva poluvremena, a Osječani su bili bolji i zasluženo pobijedili s 2:1. Posebno su Bijelo-plavi dominirali u drugom dijelu kada su postigli oba pogotka i bili puno opasniji od svoga protivnika.

Što se tiče prvog poluvremena, gledali smo izjednačenu igru, a Mariborčani su iskoristili pogrešku vratara Mikulića i sretno došli u vodstvo. Osijek je započeo utakmicu u sastavu: Mikulić, Šimunec, Lukić, Matas, Knežević, Pušić, Petrovikj, Mudražija, Grgić, Vojnović i Ikić. Za Maribor su od prve minute igrali: Handanovič, Billong, Šuler, Viler, Kabha, Vrhovec, Palčić, Hotić, Zahovič, Bajde i Ahmedi. Evo i kronološkog izvješća po minutama...

Osijek je imao bolje prigode

1' Vojnović je prvi u šansi, Ljubičasti su blokirali njegov pokušaj u kaznenom prostoru.

5' Ahmedi puca, Mikulić je taj udarac zaustavio.

10' Ikić je pokušao glavom nakon odličnog centaršuta Pušića, lopta odlazi pokraj vratiju.

17' Ahmedi lijepo asistira, a Bajde ne stiže uputiti udarac ka osječkim vratima...

25' Grgić je dobro „odapeo“ sa 17 metara, lopta je prohujala pokraj okvira gola.

28' Bajde puca iskosa s lijeve strane, Mikulić je siguran.

32' 1:0 – AHMEDI

32' Šimunec je vratio loptu Mikuliću u šesnaestercu, osječki je vratar u namjeri da je ispuca pogodio natrčalog Ahmedija koji se „ni kriv, ni dužan“ upisao u strijelce.

33' odmah su Osječani mogli izjednačiti. Pucao je Ikić, lopta prolazi pokraj lijeve vratnice.

Bijelo-plavi preokrenuli rezultat

Zoran Zekić u nastavku je na terenu poslao sljedeću momčad: Malenica, Škorić, Barać, Šorša, Barišić, Mioč, Bočkaj, Boban, Lopa, Grezda i Ejupi. Za Maribor su u drugom poluvremenu igrali: Cotman, Rajčević, Uskoković, Pihler, Kolmanič, Ogrinec, Vokič, Mertelj, Kramarič, Bohar i Omoregie.

49' Grezda je prvi zaprijetio Cotmanu, ali ga nije uspio svladati udarcem izvan šesnaesterca.

53' Barišić je pucao glavom nakon kornera, bilo je to neprecizno.

60' 1:1 – EJUPI

60' Osječani su izjednačili! Idealno je centrirao Barišić, Ejupi fino skočio i sa 6-7 metara glavom poslao loptu od podloge u lijevi gornji kut  - 1:1.

65' 1:2 – EJUPI

65' Lopa je izveo slobodan udarac, ubacio je visoku loptu u kazneni prostor gdje je opet najviši u skoku Ejupi i ovaj puta s desetak metara, iz teške pozicije, vrlo precizno i efektno pogađa donji lijevi kut za vodstvo Osijeka!

75' Pihler je mogao izjednačiti, ali se nije snašao pred Malenicom. Bila je to jedina šansa za Maribor u drugom dijelu.

79' Grezda se našao u odličnoj prilici, no lijevom nogom je promašio okvir vratiju.

86' velika prigoda za Ejupija, opet nakon centaršuta Barišića. Cotman je odlično zaustavio prizeman udarac dvostrukog osječkog strijelca.

90' Bočkaj je proigrao Lopu koji snažno puca, zamalo neprecizno, pa je ostalo 1:2.