NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Nova pobjeda za kraj priprema

OSJEČANI BOLJI I OD KRŠKOG U PRIJATELJSKOM OGLEDU

Nova pobjeda za kraj priprema

24.06.2017.

Na povratku iz Slovenije osječka je momčad odigrala dobru utakmicu na stadionu „Matija Gubec“.

Nogometaši Osijeka vratili su se kući s dvotjednih priprema koje su odradili u Sloveniji. Na povratku su Bijelo-plavi svratili u Krško i odigrali posljednju kontrolnu utakmicu protiv tamošnjeg prvoligaša koji je prošle sezone završio na osmom mjestu u državnom prvenstvu.

Pokazalo se da su Osječani kvalitetnija momčad, što smo vidjeli u oba poluvremena prijateljskog odmjeravanja snaga na stadionu „Matija Gubec“. Rezultat je bio 1:3, a gosti su dominirali i zaslužili pobjedu koja je mogla biti izraženija još ponekim pogotkom. Trener Zekić je i ovaj puta na teren poslao dvije različite jedanaestorice, a neke je igrače poštedio, pa smo imali priliku vidjeti i najmlađe prvotimce koji su se dobro snašli i opravdali očekivanja.

Autoritativan i napadački pristup

Pobjede su, svi to znamo, najbolje za stvaranje dobrog ozračja u svakoj momčadi i za podizanje samopouzdanja, a Osijek ih je na ovim pripremama nanizao četiri s ozbiljnim suparnicima, od kojih će tri također uskoro zaigrati na europskoj sceni (Maribor, Trepča '89 i Dinamo Bukurešt). I u Krškom su se  Zekićevi izabranici postavili autoritativno, od početka su željeli pokazati da su bolja i ambicioznija momčad, pa je dojam ponovno bio sasvim dobar. Vidjeli smo i tri pogotka te još nekoliko izrazitih prigoda, dosta izrađenih akcija uz kontinuirani pritisak prema suparničkim vratima.

To je pokazatelj i potvrda da se na mariborskom Pohorju dobro radilo jer smo u svim kontrolnim ogledima zapazili dosta toga pozitivnoga i ohrabrujućega uoči službenog početka nova sezone. Stoga i navijači našeg prvoligaša zasigurno nestrpljivo čekaju priliku da Bijelo-plave uživo vide u Gradskom vrtu, na što ćemo pričekati do 6. srpnja i uzvratnog dvoboja protiv UE Santa Colome u 1. pretkolu Europske lige.

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti