Veznjak Osijeka ističe kako je prednost Bijelo-plavih u tome što su ranije krenuli s pripremama u odnosu na Švicarce.

Raste nogometna groznica u gradu na Dravi uoči prvog susreta 2.pretkola Europske ligu kojega će Osijek u četvrtak navečer odigrati s Luzernom u Gradskom vrtu.  Treneri Bijelo-plavih analiziraju način igre i pojedinačne kvalitete suparničke momčadi, a dosta igrača Luzerna poznaje Domagoj Pušić koji je godinu dana igrao u švicarskom prvenstvu, nastupajući za Lugano.

Liga je istoga formata kao i naša, deset klubova igra četverokružno i mogu reći da je nešto kvalitetnija od HNL-a, zapravo ujednačenija. Tamo Basel odskače, a svi ostali mogu konkurirati za sva mjesta na tablici i svi svakoga mogu pobijediti. Moj je bivši klub protiv njih te godine odigrao čak šest utakmica jer smo se sastali i u četvrtfinalu Kupa, kada smo ih eliminirali. Uvijek su to bili neizvjesni dvoboji, budući da je Luzern dobra momčad. Doduše, njihov igrački kadar je doživio određene izmjene i ne znam kakvi su sada, no trener im je ostao isti i sigurno je da zaslužuju respekt i da će nam biti itekako ozbiljan protivnik.

Oni su vrlo nepredvidiva momčad

Luzern je u prošlom prvenstvu Švicarske imao vrlo učinkovit napad i bio među najefikasnijima. Svi kažu da im je to bolji dio momčadi...

Švicarska liga u  cjelini je takva da se više razmišlja o napadu nego o obrani, takav je pristup u svim klubovima. Oni su pod Babbelom mijenjali formaciju, prije su znali igrati sa četvoricom u zadnjoj liniji, vidim da to u zadnje vrijeme čine s trojicom u svom obrambenom rasporedu. U svakom slučaju su nepredvidivi, nama su nepoznanica, ali smo i mi njima, pa je teško nešto konkretnije pretpostaviti.

„Dobro je što prvo igramo kod kuće“

Osijek je u prvoj utakmici domaćin, dok će Švicarci imati prednost domaćeg terena u uzvratnom ogledu. Pušić o tomu kaže:

Mislim da je čak i bolje što smo prvo domaćini jer smo ranije krenuli s pripremama u odnosu na njih. Vjerujem da smo trenutno uigraniji i da bi nam to mogla biti prednost. Također, uzdamo se i u veliku podršku naših navijača. Od početka priprema smo i mi igrači primjetili da je zanimanje za naše utakmice prilično veliko. Vidimo svakoga dana dolazeći na treninge da ljudi stoje u redu za kupovinu godišnjih ulaznica i to nas sve skupa veseli. Ako je protiv Santa Colome bilo 4.500 ljudi na tribinama, sada ih očekujemo još i više i pozivamo navijače da dođu u što većem broju.