UEFA na svojoj službenoj web stranici piše  o klubu iz Hrvatske kao najvećem iznenađenju 3. pretkola Europske lige.

Rezultat iz Eindhovena iznenadio je nogometnu javnost diljem Europe. Pobjedi Osijeka protiv PSV-a udarni je prostor na svojoj web stranici, u poglavlju Europske lige, posvetila i UEFA. Naslov je „Osijek uznemirio PSV“, a pobjeda hrvatskog predstavnika u prvoj utakmici trećeg pretkola EL navodi se i kao najveće iznenađenje od svih parova ovog kvalifikacijskog kruga. Ipak je momčad iz Eindhovena bivši prvak Europe, klub velikog rejtinga, što se i spominje u tekstu, a izgubio je od protivnika koji je kvalifikacije započeo još u prvom pretkolu.

Bijelo-plavi na naslovnicama

NK Osijek je dobio prostor i u najčitanijem španjolskom sportskom dnevniku „Marca“ u kojem stoji da se četvrtoplasirani klub iz Hrvatske lige  pobrinuo za podvig na Philips Areni i da će favorizirani Nizozemci imati jako tešku zadaću da u uzvratu nadoknade propušteno i nastave europsko natjecanje.

Bijelo-plavi su bili i na naslovnicama „Glasa Slavonije“ i „Sportskih novosti“, najčešće se spominju riječi senzacija, podvig i čudo, a potencira hrabrost i odlučnost, kao i odlična taktička priprema za ovu utakmicu. Na isti način igru i rezultat Osječana u Eidnhovenu prokomentirali su u „24 sata“, na portalima „Index“ i „Goal.com“...

S druge strane, mediji u nizozemskoj uglavnom se bave neučinkovitom i kako navode, bezidejnom igrom PSV-a i velikim razočaranjem njegovih navijača na startu nove sezone...