Bijelo-plavi danas u 20,45 sati igraju uzvratnu utakmicu 3. pretkola Europske lige protiv PSV Eindhovena. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - PSV 1:0

Ovo je definitivno jedna od najljepših osječkih noći koja će nam ostati u vječnoj uspomeni! Pjevaju navijači s igračima, slavlje će na gradskim ulicama zasigurno potrajati do jutra, a svjedočimo i pobjedničkom vatrometu u Gradskom vrtu!

90' +5 utakmica je završila. Osijek je u play-off rundi Europske lige!!! Fantastičan uspjeh našeg prvoligaša, a PSV je prvi puta u svojoj povijesti ispao u europskim kvalifikacijama!

90' + 5 posljednja prigoda, pucao je De Jong "škaricama".

90' + 2 javna opomena za Hendrixa.

90' + 1 Locadio je u prigodi, ali je pucao preko vratiju.

90' sada je u igri Grgić, a izašao je Grezda.

89' žuti karton za Perreira.

88' ušao je Lesjak umjesto Mioča.

87' De Jong je pucao glavom, nema izjednačenja, ostaje i dalje 1:0.

86' javna opomena za Bočkaja.

85' Bočkaj opet radi pravi dar-mar u gostujućoj obrani, potom puca sa 14 metara, Zoet to uspjeva obraniti!

82' dva puta su, barem je takav dojam bio s tribina, gosti igrali rukom u šesnaestercu, posebno se to vidjelo u slučaju Meksikanca Lozana, sudac je sada oštetio domaćina!

81' desetak je minuta do kraja, sve "ključa" na osječkom stadionu!

79' Ejupi pada u kaznenom prostoru, Portugalac ne smatra da je to za kazneni udarac.

78' Vojnović je u igri, izašao je Lopa.

76' ušao je Lammers umjesto Proppera.

74' ne jenjava potpora s tribina, Osijek se hrabro brani i pokušava nešto

70' Barišić je pucao glavom nakon ubačaja Lope iz kuta, lijepa je to šansa bila za Bijelo-plave, no ostala je neiskorištena.

69' Bočkaj je u opasnoj kontri, ipak nije uspio probiti gostujući blok, korner je za Osijek.

64' dvostruka izmjena u PSV-u. Igru su napustili Bergwijn i Brenet, ušli su De Jong i Pereiro.

63' sada je pucao Lozano, lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

62' iz slobodnog udarca na suprotnoj strani prijeti Luckassen. Nije to bilo loše, ali ni dovoljno precizno.

59' žuti karton dobio je Locadia.

57' opet prijeti Grezda, bila je to vrlo izgledna situacija, no nema nikoga na povratnoj loptu u kaznenom prostoru...

56' sada je Grezda lijepo prošao kroz sredinu, uputio udarac s 22 metra, a lopta je fijuknula iznad vratiju.

50' Ejupi je prvi zaprijetio, izborio se za udarac glavom sa 7 metara, ali je lopta završila u Zoetovom naručju.

46' počinje drugi dio susreta između Osijeka i PSV-a, sretno Osječani! Prodano je svih 15.000 ulaznica za ovu utakmicu!

45' + 2 završeno je prvo poluvrijeme uz vodstvo Osijeka od 1:0. Računajući i prvi susret na Philips Areni, ukupna je prednost 2-0.

45' posljednja je minuta prvog dijela. Igrat će se dvije minute nadoknade.

42' još jedna odlična šansa za goste! Propper je bio na drugoj vratnici nakon ubačaja s desnog boka, pucao je glavom, a Malenica je sjajnim refleksom na gol-liniji spasio pogodak! Na odbijenu loptu krenuo je Van Ginkel, međutim, nije uspio pucati.

41' sjajna prigoda za PSV! Bergwijn je petom idealno ostavio loptu za natrčalog Van Ginkela koji je s 15 metara, srećom, prebacio gredu!

39' opasan pokušaj Locadije sa 17 metara, zamalo je lopta otišla pokraj desne vratnice.

36' Ima Osijek prednost, ima i frenetično navijanje, kakva večer u Gradskom vrtu!

30' bila je to erupcija oduševljenja na stadionu! Bočkaj je još jednom pokazao kakav je majstor u izvođenju "slobodnjaka"!

25' Kakav pogodak Bočkaja!! Mudražija je izborio slobodan udarac na 18 metara, a Bočkaj je fantastično i neobranjivo naciljao desni kut za 1:0.

25' GOOOOOOOL 1:0 - BOČKAJ

22' kombinirali su Ejupi i Mioč koji se našao u vrlo dobroj situaciji. Pokušao je asistirati ponovno Ejupiju, ali je to ipak bila malo jača lopta koju osječki centarfor nije uspio stići...

19' Osijek ima zaista fantastičnu potporu s tribina, sjajan je dekor, još bolja atmosfera u Gradskom vrtu!

15' očekivani pritisak gostiju, ali nije bilo kritičnih situacija pred Malenicom u prvih petnaestak minuta.

11' žuti karton dobio je Mioč, a prethodno portugalski sudac nije označio očiti prekršaj nad Ejupijem.

10' dobar prodoš Šorše po desnoj strani, ubačaj u sredinu, ali su gosti izbacili loptu izvan granice igrališta.

5' PSV nastoji odmah preuzeti inicijativu, no ni Osječani ni u kojem slučaju neće i ne smiju razmišljati isključivo o čuvanju prednosti koju su stekli u Eindhovenu.

1' susret je upravo započeo.

Poželimo puno sreće i uspjeha našim nogometašima i da se na kraju vesele sa svojim navijačima!

Glavni sudac bit će Hugo Miguel, a pomoćnici su mu Ricardo Santos i Antonio Godinho, svi iz Portugala.

Za PSV će igrati: Zoet, Isimat, Luckassen, Arias, Brenet, Hendrix, Van Ginkel, Propper, Bergwijn, Locadia i Lozano. Na klupi su: Koopmans, Schwaab, Pereiro, De Jong, Lammers, Ramselaar i De Wijs.

Osijek će u jednu od najvećih utakmica u klupskoj povijesti krenuti sa sljedećom jedanaestoricom: Malenica, Škorić, Barać, Šorša, Barišić, Mioč, Mudražija, Grezda, Lopa, Bočkaj i Ejupi. Pričuve su: Antolović, Lesjak, Matas, Pušić, Vojnović, Perošević i Grgić.

Veliki pozdrav iz usijanog Gradskog vrta, gdje će se vjerojatno, do početka utakmice, okupiti oko 15.000 gledatelja koji će podržati Osječane u nastojanju da izbore play-off rundu Europske lige! Već jako dugo, punih 17 godina, nije bilo ovakvog ambijenta na jednoj utakmici Bijelo-plavih, pa se i u medijima s pravom ističe da je ovo istinski nogometni praznik u gradu na Dravi.