NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Potpisali Hajradinović i Marić

NK Osijek angažirao dvojicu novih igrača

Potpisali Hajradinović i Marić

30.08.2017.

Riječ je o veznjaku i napadaču koji su stigli iz Norveške i Mađarske. Perošević potpisao za Puškaš akademiju.

Pretposljednjeg dana prijelaznog roka osječki je prvoligaš angažirao dvojicu novih igrača. Stoga je u press salonu stadiona Gradski vrt održana izvanredna konferencija za novinare, na kojoj je nova lica u redovima Bijelo-plavih predstavio sportski direktor Alen Petrović.

Pristupio nam je 23-godišnji veznjak Haris Hajradinović koji dolazi iz norveškog Haugesunda, a prethodno je bio i u slovačkom Trenčinu, jedno vrijeme u zaprešićkom Interu, a u Premijer ligi BiH je igrao za Olimpik. Riječ je o polivalentnom veznom igraču, iskoristivom na svim pozicijama na sredini terena. Došao je i 22-godišnji Mirko Marić iz mađarskog Videotona, kojega ljubitelji nogometa u Hrvatskoj zasigurno znaju kao bivšeg napadača zagrebačke Lokomotive, a bio je i u Dinamu te neko vrijeme u redovima Širokog Brijega, u Bosni i Hercegovini čiju također ima putovnicu. Zanimljivo je da su Hajradinović i Marić zajedno igrali za U-19 reprezentaciju BiH, tako da se i dobro poznaju. Vjerujem da će se obojica publici predstaviti u pravom svjetlu i da će biti istinska pojačanja našoj momčadi. Marić je potpisao na pet, a Hajradinović na tri godine, uvodno je istaknuo Petrović.

Izazov za polivalentnog veznjaka

Za obojicu igrača je plaćena i odšteta, pa je NK Osijek time preuzeo i sva prava u smislu nekih budućih transfera. Ofanzivni veznjak Hajradinović prvi je dobio riječ nakon sportskog direktora:

Drago mi je što sam postao članom Osijeka i ovoga projekta o kojem se dosta priča u posljednje vrijeme. Nastojat ću dati svoj maksimalan doprinos u ostvarenju što boljih klupskih rezultata. U punom sam trenažnom procesu, već sam odigrao dosta utakmica ove sezone, pa mogu reći da sam u Gradski vrt stigao spreman. Mogu pomoći, što se toga tiče, već od prvoga dana, a na treneru je da izabere najbolje. Pogledao sam Osijek u nekoliko utakmica i uvjerio se da je riječ o kvalitetnoj momčadi što mi je drago jer se onda i ja lakše mogu uklopiti. Ovo je definitivno novi i pravi izazov za mene u nastavku karijere.

Marić je prilično namučio Bijelo-plave

Marić je Osječanima jako dobro poznat iz vremena dok je igrao za Lokomotivu. Naime, tada je Bijelo-plavima u međusobnim susretima uspio postići tri pogotka, pa je definitivno bio jedan od neugodnijih napadača za osječku obranu.

Brzo smo se o svemu dogovorili, praktički u jednom danu. Doduše, bližio se i kraj prijelaznog roka, pa je i to utjecalo na moju odluku jer više nije bilo previše vremena za nekakvo odgađanje. Vidim i znam da je Osijek ambiciozan klub uz kojega stoje vjerni navijači i Grad. Nadam se da ću svojim igrama potvrditi da mi je ovdje mjesto i da ću pomoći novim suigračima u ostvarenju svih rezultatskih ciljeva. Momčad prilično dobro poznajem, s nekima sam igrao i u Lokomotivi, tako da neće biti nekih problema oko prilagodbe i upoznavanja. U Videotonu sam pet-šest utakmica ove sezone započeo od prve minute, u ostalima sam ulazio s klupe. Nije bilo ni lako izboriti se za mjesto u napadu pored Šćepovića i Lazovića, no sada mi je na pameti samo NK Osijek. Moj novi klub nije imao sreće protiv bečke Austrije, ali vjerujem da će već dogodine biti bolje i uspješnije u Europi. Vjerujem u sebe, znam da je Ejupi odličan napadač, tu je i također iskusni Boban i svi drugi, ali ću se svakako nastojati izboriti za mjesto u najboljem sastavu.

Imamo i jedan izlazni transfer. Naime, Antonio Perošević je potpisao za Puškaš Akademiju u kojoj se priključio još jednom bivšem igraču Osijeka, veznjaku Josipu Kneževiću.

HT Prva liga

1.Dinamo35+5289
2.Rijeka35+3466
3.Hajduk35+2262
4.Osijek35+2359
5.Gorica35+1056
6.Lokomotiva35+949
7.Slaven Belupo34-1333
8.Inter-Zaprešić35-4231
9.Istra 196135-4422
10.Rudeš34-5114

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo

Gorica - Osijek 1:0

Gradski stadion, 19.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti