Prema određenim kriterijima i bodovanju, Bijelo-plavi predvode sve ostale europske klubove...

Pisali smo već o tomu da su neki parametri vezani uz NK Osijek itekako prepoznati i vrednovani u europskim razmjerima. U tom kontekstu proljetos se spominjao najveći broj igrača u seniorskom pogonu, poniklih u vlastitoj školi nogometa, od svih ostalih klubova Starog kontinenta. Sada imamo još jedan zanimljiv pokazatelj. Postoji, naime, mnogo različitih tablica, sustava i bodovanja za europske klubove koji igraju kontinentalna natjecanja. Jedan takav sustav je ECRS (European Cups Ranking System) po kojem je upravo NK Osijek do sada najbolji ove godine u Europi!

Osijek ispred Crvene Zvezde

Izračun se radi na petogodišnjoj osnovi, a u obzir se uzima broj odigranih utakmica, dakako natjecateljski učinak uz postignute golove, napredak u odnosu na neke prethodne sezone, imajući u vidu i ostvarenje klupskih ciljeva, ali i snagu protivničkih momčadi u tim europskim ogledima. Želite li saznati nešto više o samome rangiranju, „zavirite“ na web stranicu ECRS, a mi ćemo na kraju dodati da je Osijek na vrhu njihove ljestvice s koeficijentom 132,42, ispred beogradske Crvene Zvezde sa 116,90, Maccabija Tel Aviv sa 116,39, skopskog Vardara sa 106,58 i drugih.