Proslavljeni centarfor skupio je 69 nastupa za našu najbolju reprezentativnu vrstu, u kojoj je bilo još dosta Osječana.

Dok iščekujemo predstojeće kvalifikacijske nastupe  naše najbolje nogometne vrste za plasman za Svjetsko prvenstvo iduće godine u Rusiji, lijepo je prisjetiti se svih onih igrača koji su nosili bijelo-plavi dres, a imali su tu čast i zadovoljstvo nastupati i za A reprezentaciju Hrvatske. Dakako, najpoznatiji među njima i s najvećim učinkom i do danas je ostao proslavljeni golgeter Davor Šuker koji je ubilježio 69 nastupa za „Vatrene“  i pritom postigao čak 45 golova! Na drugo mjesto po broju reprezentativnih „kapica“  od bivših igrača Osijeka probio se Danijel Pranjić odigravši 58 utakmica u dresu s državnim grbom. Slijede ga Goran Vlaović s 52, Domagoj Vida i Marko Babić skupili su po 49 nastupa, Igor Cvitanović ima ih 27, a Jurica Vranješ 26.

I Marić stigao s dva nastupa

Za nacionalnu momčad 10 puta zaigrao je Mato Neretljak, Nenad Bjelica ima jedan susret manje, Robert Špehar je ostao na 8 odigranih utakmica, a 5 puta izbornici su prigodu ukazali Tomislavu Rukavini i Igoru Pamiću. Marko Lešković je sudjelovao u 4 dvoboja, a 3 nastupa imaju Petar Krpan, Ivan Vargić i Borna Barišić. U 2 navrata za Hrvatsku su igrali: Vlado Kasalo, Miroslav Bičanić, Stanko Bubalo, Mario Galinović, Marijan Buljat, Josip Mišić, Nikola Matas, Antonio Perošević i Mirko Marić. Jednu utakmicu među „kockastima“ odigrali su: Željko Vuković, Miroslav Žitnjak, Ivo Ergović, Josip Gašpar, Josip Balatinac, Ivan Turina, Mateo Barać i Mile Škorić.