Hrvatska je u Maksimiru domaćin Kosovu protiv kojega je u Skadru slavila čak sa 6:0.

Nastavljaju se kvalifikacije za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo iduće godine u Rusiji. Hrvatska se vraća u Maksimir, nakon što je u lipnju poražena u gostima kod Islanda tako da Čačićevi izabranici više nisu sami na čelu ljestvice u skupini I. Osim „kockastih“, 13 osvojenih bodova imaju i Islanđani, a samo će prvoplasirana reprezentacija izboriti izravan plasman na Mundijal. Stoga je našoj nacionalnoj vrsti subotnji ogled s Kosovom u Maksimiru itekako važan uoči predstojećeg utorka i teškog gostovanja kod Turske u Eskishekiru.  Dakle, jasno je da Hrvatska u ta dva nastupa očekuje u najgorem slučaju četiri boda, vjerujući da ih može osvojiti i svih šest. Kosovari pritom ne bi smjeli biti prepreka na kojoj će Modrić i suigrači zapeti, što je pokazao i prvi ogled ovih protivnika kada se igralo u albanskom Skadru, a naša je momčad slavila s više nego uvjerljivih 6:0.

Mogao bi i Barišić zaigrati

Kosovo je najmlađa europska reprezentacija i u šest je dosadašnjih utakmica pet puta izgubila od svojih protivnika, a samo jednom je uspjela izvući neodlučeno i to protiv Finaca na samome startu. Ni po čemu se ne mogu uspoređivati njihovi reprezentativci s hrvatskima, pa bi sve osim sigurne pobjede domaćina u Maksimiru bilo ogromno iznenađenje. O tomu se i ne razmišlja jer je i „šestica“ u Albaniji zorno pokazala kolika je razlika u kvaliteti. Imali su, doduše, Kosovari i neki prigode kada se igralo ma njihovom terenu, ali kada u 90 minuta primiš šest golova, shvatiš gdje si u odnosu na suparnika. Bilo bi lijepo kada bi Čačić na teren u subotu navečer poslao i našeg kapetana Bornu Barišića koji konkurira za mjesto na lijevom boku, a igrajući za Osijek je svakako zavrijedio mjesto među najbolijm hvatskim nogometašima.