Bijelo-plavi su prošle sezone na putu do polufinala eliminirali Vukovar '91, Šibenik i Slaven Belupo.

Utakmicom protiv međužupanijskog ligaša Nehaja u Senju, za nogometaše Osijeka počinje ovosezonsko natjecanje u Kupu Hrvatske. Podsjetit ćemo kako su Osječani u prošloj natjecateljskoj godini stigli do polufinala gdje ih je eliminirala Rijeka. Prije godinu dana Bijelo-plavi su  u najmasovnijem natjecanju startali utakmicom protiv trećeligaša Vukovara '91 u gradu-heroju. Rezultat je bio 4:1 za Zekićevu momčad, uz pogotke Grgića, Ejupija i Špoljarića te autogol domaćina. Tada je Osijek igrao u sastavu: Malenica, Lukić, Arsenić (46' Matas), Pušić, Marin, Anić, Vojnović (30' Špoljarić), Lopa, Lulić, Grgić i  Ejupi (46' Boban). U osmini finala naš je prvoligaš gostovao kod drugoligaša Šibenika na Šubićevcu gdje je slavio s 2:1 golovima Lope i Petrovikja. Za Osječane su u tom dvoboju igrali: Mikulić, Leko, Barać, Arsenić, Barišić,  Vojnović (69' Lukić), Petrovikj (84' Škorić), Pušić, Lopa, Perošević i Grgić.

Oprostili se protiv Rijeke

Potom je uslijedila četvrtfinalna utakmica na domaćem terenu protiv Slaven Belupa. Osijek je do pobjede stigao pogotkom Peroševića u 81. minuti. Sastav je bio: Malenica, Matas, Arsenić,  Barać, Barišić, Lesjak, Pušić (64' Mioč), Lulić (64' Perošević), Grgić, Škorić (82' Vojnović) i Ejupi. Ždrijeb je htio da naši nogometaši u polufinalu igraju s Rijekom. Prva je utakmica odigrana na Rujevici, a domaćin je pobijedio s 3:1. Strijelac za goste bio je ponovno Perošević, tada iz kaznenog udarca. Za Osječane su nastupili: Malenica, Lukić, Barać, Džolan (61' Grgić), Barišić, Lesjak, Petrovikj, Mioč (od 61' Vojnović), Lopa, Boban (od 77' Ejupi) i Perošević. Riječani su i uzvratni dvoboj riješili u svoju korist s 2:0, a na ruku im je išlo isključenje Lesjaka početkom drugog poluvremena. Osijek je igrao u sastavu: Malenica, Škorić, Barać, Matas (46' Vojnović), Barišić, Petrovik (46'  Boban), Lesjak, Mioč, Lopa, Knežević (53'  Lukić) i Ejupi.