Premijerno je poslijeratno gradsko prvenstvo odigrano u ožujku 1946. godine.

U prvom nogometnom prvenstvu grada Osijeka nakon Drugog svjetskog rata, u ožujku 1946. godine, naslov su osvojili nogometaši Jedinstva sa svim osam bodova. Drugo mjesto zauzeo je Udarnik sa 6, treći je bio Tipograf (Grafičar) sa 4, četvrta Sloga s 2 i petoplasirana momčad Bratstva bez ijednog boda. Dres Jedinstva najčešće su tada nosili: Tretinjak, Medić, Kockar, Jutt, Migač, Habjanić, Adamović, Konjevod, Šmit, Sejdić i Benčina. Početkom kolovoza iste godine startalo je novo prvenstvo grada i okruga Osijek, s tim što se natjecanje osječkog okruga odvijalo u dvije zone. Zanimljivo je da je u jednoj od njih igralo Bratstvo iz Retfale. U prvenstvu Grada sudjelovalo je pet momčadi, ali se sve promijenilo mjesec dana kasnije kada su fuzionirana tri sportska društva: Jedinstvo, Milicionar i Udarnik. Predsjednik je postao Andrija Kocijanović, a nova je udruga dobila ime Fiskulturno društvo Slavonija.