Mladi je Zagrepčanin senzacionalno osvojio zlato na preči ispred ponajboljeg gimnastičara svijeta Epkea Zonderlanda.

Sjajan uspjeh ostvario je 21-godišnji hrvatski gimnastičar Tin Srbić, član Hrvatskog sokola iz Zagreba. Naš je reprezentativac napravio pravi podvig i na Svjetskom prvenstvu u kanadskom Montrealu osvojio naslov svjetskog prvaka na preči, što je najveći uspjeh u povijesti hrvatske gimnastike! Srbić je u kvalifikacijama odradio vježbu za ocjenu 14.366, a u finalu je bio još bolji i zaslužio ocjenu 14.433, što mu je donijelo uvjerljiv trijumf i senzacionalno zlatno odličje. Pritom je bio ispred jednog od najboljih vježbača današnjice, Nizozemca Epkea Zonderlanda (14.233) i njegovog sunarodnjaka Barta Deurlooa (14.200).

Druga medalja nakon Možnika

Zlato Filipa Srbića jedno je od najvećih iznenađenja Svjetskog gimnastičkog prvenstva jer je Zonderland bio apsolutni favorit za najviši plasman, a još je puno iskusnih gimnastičara koji su bili puno veći kandidati za odličje u odnosu na hrvatskog reprezentativca. Hrvatska gimnastika je dosad na svjetskim prvenstvima osvojila samo jednu medalju i to onu Zagrepčanina Marija Možnika, koji je 2014. godine, u kineskom Nanningu, bio brončani, također na preči.