NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Grabovčani odlični domaćini

Osječki nogometaši gostovali u Baranji

Grabovčani odlični domaćini

19.10.2017.

Županijski drugoligaš ima novoizgrađeni stadion s natkrivenom tribinom i rasvjetom te kvalitetan teren.

Ugodno su svi u redovima našeg prvoligaša bili iznenađeni dolaskom u Grabovac, na odigravanje prijateljske utakmice u povodu 85. obljetnice igranja nogometa u tom baranjskom mjestu. Zatekli smo novi sportski objekt, izgrađen značajnim doprinosom mještana prije dvije godine, a postavljena je i odgovarajuća rasvjeta, pa je drugi dio susreta odigran pod reflektorima. Moramo pohvaliti i prateću infrastrukturu, uređene svlačionice i klupske prostorije, a i travnjak je u vrlo dobrom stanju. Stoga će ga Bijelo-plavi zasigurno ponekad koristiti i za neke svoje aktivnosti, uostalom, dogovoreno je da se posljednji trening uoči puta u Rijeku odradi upravo u Grabovcu.

Frano Dušić izveo početni udarac

Vratari Osijeka Marijan Antolović i Marko Malenica zajedno su primili osam golova, ali su branili za domaćina dok je na vratima Osječana bio domaći „portir“ Aleksandar Brumen. Na malim, natkrivenim tribinama i oko terena okupilo se gotovo dvadesetak posto cjelokupne populacije ovoga mjesta koje broji oko 800 stanovnika.

Načelnik Općine Čeminac dr. Zlatko Pinjuh sa svojim se suradnicima potrudio da se gosti u svakom trenutku osjećaju ugodno, a podijeljena su i priznanja zaslužnima za izgradnju malog i funkcionalnog stadiona te uspješno djelovanje tamošnjeg nogometnog kluba koji je trenutno vodeći u Drugoj županijskoj ligi Beli Manastir. Početni udarac simbolično je izveo fizioterapeut našeg prvoligaša Frano Dušić, unuk pokojnog Franje Dušića – Teteca koji je zadužio HNK Grabovac, pa je novoizgrađeni objekt i dobio ime po njemu.

Radmila Dadić najbolja u žongliranju

Volonteri NK Osijek i ovaj puta su se pobrinuli za upis novih članova u Bijelo-plavi navijački klub, podijelili smo kao i obično dosta klupskih suvenira i rekvizita, a nije izostala ni uobičajena igra „Žongliraj i osvoji“ u poluvremenu utakmice. Daleko najbolja pritom je bila Radmila Dadić iz Kneževih Vinograda, što i ne čudi budući da trenira i igra u ŽNK Osijek. Poslije susreta uslijedilo je ugodno druženje s domaćinima, dakako uz večeru i tamburaše. Razmijenjeni su i klupski pokloni, a Osječani su, osim lopti, Baranjcima darivali i uramljeni dres našeg Kluba za uspomenu na ovaj prijateljski dvoboj u Grabovcu.

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti