NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Zadržati drugu poziciju

Osijek je ovoga petka gost u Zaprešiću

Zadržati drugu poziciju

03.11.2017.

Inter je puno kompaktniji nego ljetos, ali Bijelo-plavi računaju na nastavak uspješne serije.

Inter je sljedeća prepreka Bijelo-plavima u državnom prvenstvu. Zaprešić baš i nije postaja koja se lako osvaja, ali takve ionako više nema u HNL-u. Neće nas zasigurno zavarati onaj prvi, ljetni ogled istih protivnika u Gradskom vrtu, kada je Osijek slavio s uvjerljivih 3:0 jer su Zaprešićani tada imali puno kadrovskih problema, što sada nije slučaj.

Kompletirali su i pojačali svoje redove i zato treba očekivati da će biti neugodan takmac našem prvoligašu koji ponovno u kontinuitetu pruža dobre igre i ostvaruje isto takve rezultate. Zekić svakako očekuje da će mu momčad i na ovom gostovanju pokazati kvalitetu i opravdati plasman na ljestvici te biti na razini onih igara u Maksimiru i na Rujevici, što bi bio određeni preduvjet osvajanju novih bodova.

Poneki „jocker“ i na pričuvnoj klupi

Bit će zanimljivo vidjeti i za koju će se taktičku varijantu ovaj puta odlučiti osječki stručni stožer jer su Osječani pokazali da su prilagodljivi trenerovim zahtjevima i različitim sustavima i rasporedima na terenu. U sastav se vraća Bočkaj za kojega znamo koliko znači Bijelo-plavima, iako već duže vrijeme ne iga na krilnoj poziciji nego je, silom prilika, na lijevom boku. Isto tako, neki su igrači, ulaskom s klupe protiv Lokomotive, pokazali da mogu biti onaj potreban detonator u napadačkim akcijama, pa Zekić ponovno ima više opcija, računajući da ponekog „jockera“ treba ostaviti i za ulazak s klupe.

Osijeku je bitno nametnuti svoj stil igre, držati kontrolu u sredini i sa što više kretanja, izmjena mjesta i pozicija dolaziti u situacije u kojima će obranu domaćina dovesti u probleme. Jasno je da će i posljednja linija morati biti na visini zadatka jer Inter ima nekolicinu onih igrača kojima se ne smije ostaviti puno prostora u njihovom manevru, posebice u opasnoj zoni na 30-35 metara od vratiju Malenice. No, takvih je pojedinaca ipak više na suprotnoj, osječkoj strani, pa se uzdamo u kvalitetu Bijelo-plavih, dakako i veliki motiv da i nakon Intera ostanu drugoplasirani u HNL-u...

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti