NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Dogodi se i takav dan

Osvrt na poraz Bijelo-plavih u Zaprešiću

Dogodi se i takav dan

04.11.2017.

Osječani su napadali, a domaćin kažnjavao njihovu dekoncentraciju u prekidima, pred vratima Malenice.

Teško je za bilo koji poraz reći da je koristan i dobrodošao, pa nećemo u tom kontekstu okvalifikcirati ni izgubljene bodove u gostima kod Intera. Jasno je da su svi u redovima Bijelo-plavih očekivali i priželjkivali sasvim drukčiji rasplet ovoga susreta u kojem dosta toga Osječanima nije išlo na ruku. Ne može se reći da Zekićeva momčad nije dobro otvorila utakmicu jer je od samoga početka preuzela inicijativu i krenula prema suparničkim vratima, a prva je imala i veliku prigodu preko Bobana, čiji je udarac glavom završio iznad grede.

Osim jedne opasnije situacije u osječkom šesnaestercu, domaćin nije stvorio pravu prijetnju, a onda se dogodila situacija u kojoj Žuto-plavi nisu ni bili u šansi, a Lopa je nes(p)retnom reakcijom loptu vratio u gužvu pred Malenicom gdje se dobro snašao Dalić i poentirao za vodstvo domaćina. I nakon toga su gosti imali inicijativu (uz veliku prigodu Mioča), a neposredno uoči odlaska na odmor, dakle u najgorem trenutku, dogodilo se ono igranje rukom Škorića u kaznenom prostoru, možda i nakon prethodnog prekršaja Šarića nad osječkim kapetanom...

Nije upitan pristup, odlučile su pogreške

Kada odeš na poluvrijeme sa zaostatkom od dva gola razlike, teško je nešto više očekivati u drugih 45 minuta, iako se Osječani nisu predavali, nego su stalnim pokušajima nastojali vratiti rezultatsku neizvjesnost u čemu ipak nisu uspjeli. Šansi je bilo dovoljno (Marić, Škorić, Boban, Grezda, Ejupi, Mudražija...), no ovaj puta naši nogometaši nisu iskazali preciznost ili je raspoloženi vratar Intera Santini zaustavljao njihove udarce. Jedino ga je Boban uspio svladati, ali je to bilo prekasno, kada su Zaprešićani već imali tri gola prednosti.

Niti jednom se ove sezone Osijek nije suočio s takvom situacijom, nitko mu ni u Europi, ni u HNL-u sve do petka navečer nije uspio triput pogoditi mrežu, ali se dogodi i takav dvoboj. Kritike se mogu uputiti za nesmotrenost i dekoncentraciju koja je Osječane ovaj puta skupo stajala, ali se ne može reći da Zekićevi izabranici nisu ušli sa željom i da im je angažman bio nezadovoljavajući. No, i pogreške su sastavni dio igre, ovaj puta su se, nažalost, akumulirale i stigao je drugi ligaški poraz, uz potvrdu da je u našem Prvenstvu puno sasvim neizvjesnih ogleda u kojima autsajderi mogu iznenaditi favorite.

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti