Naš će prvoligaš igrati s Haladasom VSE na otvorenju novog Sport-komplexuma vrijednog 49 milijuna eura.

Nogometaši Osijeka otputovali su u mađarski Szombathely gdje će u srijedu navečer odigrati prijateljsku utakmicu protiv Haladasa VSE na otvaranju novog stadiona. Riječ je o Sport-komplelxumu u čiju je izgradnju mađarska vlada utrošila 49 milijuna eura. Na put je krenulo 20 igrača: Marko Malenica, Marijan Antolović, Luka Kukić, Borna Barišić, Mateo Barać, Benedik Mioč, Nikola Jambor, Gabrijel Boban, Muzafer Ejupi, Andrej Šimunec, Zoran Lesjak, Robert Mudražija, Domagoj Pušić, Mile Škorić, Alen Grgić, Mirko Marić, Hrvoje Ilić, Nikola Matas, Andrej Lukić i Haris Hajradinović. Njima će se u Mađarskoj pridružiti Dmytro Lopa.

U klupskom stožeru i logistici su direktor općih poslova Hrvoje Barišić, treneri Zoran Zekić, Ronald Grnja, Ivo Smoje, Mario Kuić, Domagoj Malovan i Marin Vučko, liječnik dr. Neven Raguž, fizioterapeuti Milan Marković i Frano Dušić te ekonomi Željko Vincek i Zoran Stranjak.

Dolaze Meštrović i Meszaros

U Szombathely, dakako, dolazi i sportski direktor Alen Petrović te njegov pomoćnik i glavni skaut Marin Skender. Na utakmicu stižu i predsjednik Uprave NK Osijek Ivan Meštrović, njegov partner u vlasnisničkoj strukturi Kluba i predsjednik Nadzornog odbora Lorinc Meszaros te direktor Igor Gallić sa suradnicima. Osječani će, dakle, ući u povijest Haladasa VSE kao njihov prvi protivnik na novom, vrlo lijepom stadionu čiji je kapacitet 8.900 mjesta.