NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Kapital koji se neće „istopiti“

Uzvratni ogled Grčke i Hrvatske na Karaiskakisu

Kapital koji se neće „istopiti“

12.11.2017.

Naša reprezentacija ne samo da ima tri gola prednosti, nego je i u svakom pogledu kvalitetnija.

U Maksimiru je bilo sjajno „prvo poluvrijeme“ dvostrukog ogleda Hrvatske i Grčke u izlučnim kvalifikacijama, a na pirejskom Karaiskakisu (20,45 sati) slijedi definitivna odluka tko će na Svjetsko prvenstvo, iduće godine u Rusiji. Nakon igre i rezultata u Zagrebu gotovo da i nema ikoga tko bi posumnjao da naša nacionalna vrsta može ispustiti veliku prednost u uzvratnoj utakmici. Ne samo zbog toga što bi Grci morali zabiti tri pogotka, a da ne prime niti jedan, u što je zaista jako teško povjerovati, nego iz zbog činjenice da se Hrvatska prezentirala kao puno kvalitetnija, momčadski i individualno, zapravo u svakom pogledu.

Grci moraju preuzeti rizik

Osim toga, imamo vrlo iskusnu momčad s prekaljenim internacionalcima koji jako dobro znaju da posao nije dovršen. I sigurno se neće postaviti na način da se opuste i unaprijed vesele plasmanu na SP. Grčka nije reprezentacija koju se podcjenjuje, no isto tako treba istaknuti kako je ne treba ni precjenjivati jer je objektivno slabija u odnosu na protivnika koji je u Pirej stigao s golemim rezultatskim kapitalom.

Jasno je da će domaćin morati u potpunosti mijenjati svoj stil i način igre, da će iz zatvorene i „začahurene“ formacije krenuti u pritisak i dominaciju, no bit će to i poprilično veliki rizik za Skibbea i njegove izabranike. Da bi stvorili višak na suparničkom polovici terena, morat će „isprazniti“ neke pozicije ili ih barem nakratko ostaviti nepokrivenima u svojoj želji za presingom, što bi Modrić i suigrači trebali iskoristiti. Izvjesno je da bi i samo jedan gol Hrvatske u večerašnjem susretu potpuno riješio pitanje ukupnog pobjednika i Grcima „skresao krila“ u nastojanju da pokušaju doći do podviga...

Obratiti pozornost na prekide

Jasno je Dalić proteklih dana i u medijima odaslao poruku da se naša reprezentacija ne misli braniti i čuvati stečenu prednost, bez obzira koliko je kapitalna. Imamo igrače i momčad koji su naučili na stil igre koji podrazumijeva i posjed lopte i nastojanje da se bude što okomitiji i konkretniji jer su im takvi zahtjevi i u njihovim klubovima. Doduše, uvijek se treba čuvati nekakve pogreške, uvjetovane i najmanjom dekoncentracijom, posebice jer ne dvojimo da će se Grci poslužiti svim sredstvima da bi utakmicu doveli barem do nekakve neizvjesnosti koja bi im pružala kakve-takve izglede da ostvare čudo.

Pritom će biti važno obratiti pozornost na prekide, u što smo se uvjerili i u Maksimiru jer su isključivo iz kornera i sličnih situacija grčki nogometaši prijetili Subašiću, a jednom su ga i matirali. No, ako će Hrvatska biti barem na tragu onoga što je pokazala u četvrtak pred svojim navijačima, ni očekivani fanatizam suparnika, ni žestoka potpora koju će nedvojbeno imati s tribina, neće Grčkoj puno značiti. Ključno je, naime, ono u što nema baš nikakve dvojbe – kvalitetom se ove dvije reprezentacije ne mogu uspoređivati.

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti