Rezultat kvalifikacijskog dvoboja za EURO bio je neriješen 1:1, a Hrvatska nije iskoristila jedanaesterac.

U utakmici 5. kola I kvalifikacijske skupine za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se 2018. igrati  u Italiji i San Marinu, U-21 reprezentacija Hrvatske odigrala je u Solunu s Grčkom neriješeno 1:1. Nakon četiri uzastopne pobjede, ostvarene protiv Moldavije, Bjelorusije, Češke i San Marina, izabranici Nenada Gračana osvojili su bod kod najvećeg konkurenta za prvo mjesto. Hrvatska je mogla povesti u 42. minuti iz kaznenog udarca, ali Brekalo nije pogodio mrežu s bijele točke, da bi u 65. minuti Manthatis doveo Grke u vodstvo. Brekalo se iskupio golom za izjednačenje u 74. minuti.

Hrvatska i dalje vodeća

Osijekov prvotimac Petar Bočkaj igrao je u prvih 45 minuta, a u formaciji 4-3-3 zauzeo je poziciju na desnom krilu. Potom ga je Gračan zamijenio jer se Bočkaj požalio na ozljedu, pa se nije htjelo ništa riskirati. Prema prvim informacijama, nije riječ ni o čemu ozbiljnijem, tako da bi naš prvotimac trebao biti spreman za utakmicu između Osijeka i Cibalije. Inače, na čelu skupine I su reprezentacije Hrvatske i Grčke sa po 13 bodova, Bjelorusija ima 7, Češka 4, Moldavija 3, a San Marino je i dalje bez bodova. Sljedeću utakmicu naša U-21 reprezentacija odigrat će 23. ožujka 2018. u gostima kod Češke.