NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Na dan sjećanja na Vukovar

Osijek za vikend domaćin Cibaliji

Na dan sjećanja na Vukovar

14.11.2017.

Igrat će se u subotu, 18. studenoga, na stadionu u Gradskom vrtu, s početkom u 15 sati.

U tjednu nakon uspjeha hrvatske reprezentacije i plasmana na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, osječki ljubitelji nogometa iščekuju slavonski derbi Osijeka i Cibalije, u okviru 16. kola Hrvatski telekom Prve lige. Igrat će se u subotu u Gradskom vrtu s početkom u 15 sati, na dan sjećanja na Vukovar i žrtve Domovinskog rata u gradu-heroju. Stoga će i uvertira ovoga dvoboja imati već prepoznatljiv scenarij kojega pripremaju u osječkom prvoligašu, kako i priliči tako značajnoj obljetnici, kakva je vezana uz 18. studenoga.

Svaka utakmica između Osječana i Vinkovčana ima svoju draž, pa će takva biti i subotnja jer je podjednako važna i jednima i drugima. Osijek je domaćin, zauzima visoko drugo mjesto na tablici i shodno svojim ambicijama predstojeći dvoboj svakako želi riješiti u svoju korist. S druge strane, Cibalia bi u svojoj borbi za bijeg iz opasne zone zasigurno bila prezadovoljna podjelom bodova…

Četvoricu zaustavili kartoni

Bijelo-plavi nikako da kompletiraju svoje redove, budući da im cijelo vrijeme, u svim nastupima, barem poneki igrač nedostaje. Šorše već dugo nema ni u kakvim kombinacijama i za njega je prvi dio sezone završen, a sada se pojavio i problem s kartoniranim igračima. Treću javnu opomenu na gostovanju u Zaprešiću dobili su Boban, Hajradinović i Lukić, dok je Pušić zaradio isključenje igrajući za Osijek II u Požegi.

To znači da niti jedan od njih četvorice neće biti na raspolaganju stručnom stožeru, pa je vrlo bitno da do subote svi ostali budu zdravi i spremni za nastup. Znamo da su Bočkaj i Grezda imali reprezentativne obveze i da će se suigračima naknadno priključiti, no tko god bude u sastavu, Zekić bez ustezanja očekuje maksimum i dakako – nove bodove na kontu.

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti