Centarfor Bijelo-plavih ovaj puta je pomogao Skenderovoj momčadi i bio dvostruki strijelac u pobjedi od 3:0.

Momčad Osijeka II ostvarila je uvjerljivu pobjedu u jednom od derbija 15. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok.Na stadionu u Donjem gradu gostovala je momčad vodećega Bedema iz Ivankova, koju su Osječani svladali, potpuno zasluženo, visokim rezultatom 3:0. Strijelci su bili Talys u 8. te Ejupi u 57. i 72. minuti. Muzafer Ejupi igrao je u drugom poluvremenu i pokazalo se da mu je ova utakmica dobro došla jer se nakon dužeg vremena upisao u strijelce i to u dva navrata, što je bila i namjera Zorana Zekića. Naime, želio je dosad standardnog centarfora Bijelo-plavih odmoriti uslijed golgeterske krize koju je imao i ostaviti ga na raspolaganju treneru druge momčadi Dini Skenderu u važnom dvoboju za vrh prvenstvene ljestvice među trećeligašima.

Osijek II se primaknuo vodećima

Svrha je ispunjena, Osijek II je osvojio bodove i primaknuo se vodećima na kraju jesenske polusezone, dok je „Muzo“ proradio u protivničkom šesnaestercu i to je dobar znak uoči onoga što Zekićeve izabranike očekuje do sredine prosinca. Protiv Bedema su zaigrali Andrej Šimunec i Nikola Matas koji su također dali svoj doprinos važnoj pobjedi. BSK je ove nedjelje izgubio u gostima kod Čepina (4:3), Slavija je poražena u Belišću (3:2) dok je Koprivnica slavila protiv Slavonije s 3:0, tako da BSK, Bedem i Koprivnica imaju po 28 bodova, Slavija je ostala na 27, a Osijek i Čepin su osvojili po 26 bodova ove jeseni. To nam sugerira zanimljivo nogometno proljeće među trećeligašima.