Ove su dvije momčadi prvi puta odmjerile snage na samome početku sezone kada je bilo neriješeno 1:1.

Osijek i Rudeš ove sezone igraju svoje prve međusobne utakmice. Novi je prvoligaš, pritom, prilično neugodan protivnik Bijelo-plavima jer su oba dosadašnja susreta završila neriješenim rezultatom 1:1. Onaj prvi, odigran je u Gradskom vrtu 16. srpnja ove godine, samo tri dana nakon što su Osječani pružili odličnu partiju protiv švicarskog Luzerna u drugom pretkolu Europske lige i slavili s 2:0. Trener Zekić odlučio je u prvoj prvenstvenoj utakmici na teren poslati kombiniranu momčad, a s druge strane Rudeš je iskazao maksimalnu borbenost, uz ogroman motiv kojega je imao u svom premijernom prvoligaškom nastupu.

Ejupi zabio za izjednačenje

Imali su Bijelo-plavi dosta prigoda, ali su uspjeli postići samo jedan pogodak, a on im nije bio dovoljan za više od remija. Gosti su poveli preko njihovog najboljeg igrača Kamenara u 66. minuti, a samo tri minute kasnije Bočkaj je iz slobodnog udarca uzdrmao gredu, nakon čega se lopta odbila do Ejupija koji je spretno izjednačio i postavio konačan ishod utakmice. Osijek je te prilično sparne srpanjske nedjelje igrao u sastavu: Malenica, Škorić, Lesjak, Matas, Barišić, Lukić (od 61. Pušić), Bočkaj, Grezda, Lopa (od 74. Mudražija), Boban (od 61. Perošević) i Ejupi.