NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Lukić potpisao za Bragu!

Naš dosadašnji prvotimac mijenja sredinu

Lukić potpisao za Bragu!

16.01.2018.

Dosadašnji igrač Osijeka s portugalskim je prvoligašem dogovorio suradnju na 4,5 godine.

Nogometaš Osijeka Andrej Lukić, koji je skupio više od stotinu službenih nastupa za Bijelo-plave, promijenio je klupsku sredinu. Ovoga utorka naš je dosadašnji prvotimac potpisao ugovor na 4,5 godine s jednim od najboljih klubova u Portugalu, trenutno četvrtoplasiranom Bragom koja uspješno igra i Europsku ligu u kojoj će dočekati proljeće.

Milijunski transfer, kako je Meštrović i najavio

Lukić je, dakako uz suglasnost našeg prvoligaša, napustio pripreme u Velikoj i otputovao u Bragu gdje je uspješno prošao liječnički pregled i stavio potpis na ponuđeni ugovor. Ukupna vrijednost transfera je milijun eura, što je potvrda onoga što je najavljivao naš klupski predsjednik Ivan Meštrović da će igrači iz Osijeka odlaziti u poznate i priznate europske klubove i da će oni za njih plaćati milijunske iznose. 

Prošla su vremena da se naši igrači transferiraju za par stotina tisuća eura i da nemaju pravu tržišnu cijenu. Sada je bitno drugačije i na primjeru Lukića se vidi i očituje da možemo biti vrlo zadovoljni obavljenim poslom. Osijek smo vratili na nogometnu kartu Europe, pa i naši igrači moraju u financijskom smislu dosegnuti određene vrijednosti koje idu uz takve rezultate i iskorak kojega stalno ostvarujemo. To se, dakako, odnosi i na iznos koji nam pripada u smislu odštete. Nema više prodaje za sitniš, poručio je Meštrović.

Andreju želimo puno sreće!

Braga je nakon Benfice, Porta i Sportinga četvrti klub po rejtingu u jakoj portugalskoj ligi. O njemu dovoljno govori činjenica da je 2011. godine igrao finale Europske lige i u Dublinu izgubio od Porta s minimalnih 0:1. Njihova je momčad 2016. osvojila nacionalni Kup, a trenutno je procijenjena na 52,5 milijuna eura.

Pronašli smo zajednički interes i završili posao na opće zadovoljstvo. Braga je itekako ozbiljan klub, poslali su dobru ponudu i sigurno je to i za našeg Andreja dobra prilika. Oni su prošli u šesnaestinu finala Europske lige, uvijek su im visoke ambicije, a Lukić može igrati na više pozicija i vjerujem da će se tamo dobro snaći, bez obzira kakva ga konkurencija očekuje. Želim mu, dakako, puno sreće u nastavku karijere! I htio bih naglasiti da nije riječ ni o kakvoj rasprodaji naših igrača, nego možemo reći da su se u ovom transferu poklopile okolnosti koje nam odgovaraju i ne remete sve ono što smo zamislili za nastavak sezone, riječi su sportskog direktora Alena Petrovića.  

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti