Osijek će u španjolskoj Marbelli odigrati četiri kontrolne utakmice, a prva je na rasporedu 23. siječnja.

Subota je za osječke nogometaše dan dolaska u Marbellu, njima poznato odredište u kojem su Bijelo-plavi bili na zimskim pripremama i prije godinu dana. Tada su se uvjerili kako na španjolskom Mediteranu imaju optimalne uvjete za rad u zimskom razdoblju. To se prvenstveno odnosi na terene jer svaki trener ponajprije inzistira na kvalitetnim travnjacima kako bi mu momčad mogla odraditi sve postavljene zadaće. Španjolci su po tom pitanju izgradili savršenu infrastrukturu i zato im u goste dolaze poznati klubovi iz mnogih europskih zemalja, a ovdje su bazu pronašle i mnoge ponajbolje kineske momčadi.

U srijedu protiv Puskas Akademije

Osijek će i ove zime imati jake provjere u Andaluziji, na čemu Zoran Zekić uvijek inzistira uigravajući linije za nastavak sezone. Prva je utakmica na rasporedu u srijedu, 23. siječnja kada će Barišić i suigrači odmjeriti snage s prijateljskim mađarskim klubom Puskas Akademijom. U posljednja dva međusobna kontrolna dvoboja Mađari su uspjeli pobijediti Osječane, a vidjet ćemo kako će završiti njihov novi ogled. Tri dana kasnije na rasporedu je utakmica protiv kijevskog Dynama s kojim se također igralo tijekom prvog boravka u Marbelli. Preostala dva protivnika Osijeku će biti rumunjska Steaua s kojom će se igrati 30. siječnja i moskovski Lokomotiv 2. veljače.