Za Osječane je to bila najteža sezona u HNL-u, a prvaka su na svom stadionu svladali s 3:2

Posljednju pobjedu protiv Dinama u svom Gradskom vrtu Bijelo-plavi su ostvarili 30. ožujka 2014. godine kada je rezultat bio 3:2. Osječane je u vodstvo doveo Danijel Cesarec u 41. minuti, isti je igrač u 69. povisio na 2:0 i domaćina sasvim približio velikoj pobjedi, međutim, gosti su uspjeli doći do izjednačenja. Prvo je Junior Fernandes u 80. minuti pogodio mrežu za 2:1, da bi poravnanje izborio Duje Čop u 84. No, u samoj završnici utakmice Josip Mišić je glavom, na centaršut Borne Barišića, Osijeku donio iznimno značajne bodove u grčevitoj borbi za opstanak.

Mišić razveselio navijače

U momčadi koju je s klupe vodio Tomislav Rukavina igrali su: Mikulić, Bralić, Jonjić, Matas, Glavaš, Kurtović, Ugarković (od 71. Vidaković), Šorša (od 84. Barišić), J. Mišić, Škorić i Cesarec (od 90. Novaković). Na klupi Dinama bio je Zoran Mamić koji se odlučio za jedanaestoricu: Ježina, Šimunović, Šimunić, Leko, Pivarić (od 66. Pavičić), Antolić, Brozović, Halilović (od 46. Lima), Soudani, Fernandes i Čop. Sudio je Duje Strukan iz Splita, a na tribinama je bilo 5.000 gledatelja. Osijek je tu sezoni završio na osmoj poziciji,  s bodom više od Slaven Belupa koji je morao u kvalifikacije za očuvanje prvoligaškog statusa, dok je ispao Hrvatski dragovoljac i to nakon što je u posljednjem kolu u Gradskom vrtu igrao neriješeno 1:1 s našim prvoligašem što mu nije bilo dovoljno za opstanak. To je definitivno bila i najteža i najneizvjesnija sezona za osječke nogometaše u povijesti HNL-a