NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Povratak na treću poziciju

Nakon derbija između Osijeka i Rijeke

Povratak na treću poziciju

18.02.2018.

Bijelo-plavi su ostvarili ono što su najavljivali i osvojili važne bodove koje su svakako i zaslužili na svom terenu.

Osijek je slavio u derbiju s Rijekom i ponovno se vratio na treću poziciju u državnom prvenstvu. To je svakako najvažniji zaključak nakon subotnjeg dvoboja u Gradskom vrtu koji je na tribine Gradskog vrta privukao 3.125 gledatelja. Možemo reći da su vidjeli zanimljiv susret, što se uostalom moglo i očekivati s obzirom na kvalitetu obje momčadi i njihove ambicije u nastavku sezone.

Sam je početak utakmice dosta toga usmjerio, budući da je već u 6. minuti teško uhvatljivi Grezda natjerao Župarića na prekršaj zbog kojega je gostujući stoper zaradio isključenje. Naime, našeg je napadača bezuspješno pokušao zaustaviti u vrlo izglednoj situaciji za gol, kada mu je albanski reprezentativac već pobjegao i krenuo prema Slugi.

Moglo je biti i puno uvjerljivije

Dakako da je to moralo poremetiti Riječane, a domaćinu dati dodatni elan da s igračem više lakše dođe do priželjkivanih bodova. I trebalo je dosta toga biti obavljeno tijekom prvog poluvremena s obzirom na prigode koje su redom propuštali Lopa, Grezda, ponovno Lopa i na kraju Mioč. Bili su to „ziceri“ koje Osječani nisu uspjeli pretvoriti u barem jedan pogodak iako je Zekić, ranim uvođenjem još jednoga napadača (Marića), dodatno osnažio napad.

Često se u takvim okolnostima utakmica rezultatski „lomi“ do neke 60. minute, do kada je bitno steći prednost i smanjiti psihozu u završnih pola sata. Osječanima je to uspjelo u dva navrata, u 49. i 56. minuti kada su strijelci bili Grgić i Hajradinović,ovaj drugi iz kaznenog udarca nakon što je Raspopović srušio Bobana pri ulasku u šesnaesterac gostiju. Tada je ipak bilo jasno da će Osijek osvojiti bodove u derbiju i da ne može ispustiti prednost od dva gola razlike.

Povratak dobroga ozračja u Gradski vrt

Doduše, Rijeka je susret učinila neizvjesnijim u samoj završnici kada je Pavičić, koji je očito posebno inspiriran u ogledima s našim prvoligašem(redovito nam je zabijao dok je igrao u  Dinamu), uspio svladati Malenicu i smanjiti na 2:1. Više od toga gosti nisu mogli učiniti i morali su i treći puta ove sezone napustiti teren poraženi u dvobojima s Bijelo-plavima.

Sada smo opet ispred Riječana na tablici s bodom prednosti i očito je da će ta borba, uključujući i Hajduk, biti vrlo zanimljiva, za pretpostaviti je i sasvim neizvjesna do samoga kraja Prvenstva. Ovo su svakako važni bodovi i za povratak dobroga ozračja u Gradskome vrtu, a na Zekićevim izabranicima je da se potrude uspješan nastup ponavljati i u sljedećim susretima.

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti