Riječ je o derbiju 26. kola koji je bio na rasporedu u subotu, 17. ožujka, ali je odlučeno da će se igrati dan kasnije.

Osim još jedne odgode utakmice s Lokomotivom, u tajništvo Nogometnog kluba Osijek ovoga je ponedjeljka stigla i odluka o promjeni termina susreta 26. kola HT Prve lige. Riječ je o dvoboju našeg prvoligaša sa splitskim Hajdukom koja je prvotno bila predviđena za subotu, 17. ožujka. Odlučeno je da će se igrati dan kasnije, u nedjelju, 18. ožujka, s početkom u 15 sati. Do pomicanja termina je došlo jer Osječani u tom tjednu, 14.03., trebaju odigrati zaostali dvoboj s Interom u Gradskom vrtu.

Dogovor osječkog i splitskog kluba

Naime, prema propozicijama natjecanja, nužno je osigurati barem podjednake uvjete za sve klubove u smislu rasporeda natjecanja, u okolnostima kada ga je nužno mijenjati uslijed tzv. „više sile“. Uvažavajući dogovor Osijeka i Hajduka, povjerenik za natjecanje Josip Brezni je odlučio pomaknuti derbi na našem stadionu za jedan dan. Uslijed te promjene, također je odlučeno da će u subotu (17.03.) Dinamo i Rudeš igrati u Maksimiru s početkom u 17 sati.